Полная версия
Spoku sargs
Marijai Iļjiņičnai bija gluds, skaists rokraksts ar grezniem burtiem. Es atklāju, ka domāju par viņu daudz biežāk, nekā vajadzēja. Pat Liza aizmirsa.
Es devos uz hosteli vēlu vakarā, jo pēc vilciena devos iepirkties. Nopirkusi visu nepieciešamo, nolēmu vienu reizi palutināt sevi un paķēru vēl vienu sarkano ikru burciņu un mazu saldā krējuma kūciņu. Kūku apēdu uzreiz, pat negaidot, kad tējkanna uzvārīsies. Nolēmu kaviāru atstāt rītdienai, tāpēc aizgāju gulēt un ātri aizmigu.
Šoreiz es sapņoju par maģiju. Tas ir tā, it kā dzirkstošās rokassprādzes lido no manas plaukstas locītavas un važās milzu radījumu, kas parādās virs ūdens. Uguns aproces izdeg cauri briesmona biezajai ādai un saspiež viņu arvien stiprāk, pakļaujot viņu manai gribai. Es zinu, ka esmu stiprāks par viņu, daudz stiprāks, tāpēc vai nu lauzīšu viņa gribu, vai nogalināšu. Tagad izvēle bija viņa vienīgā.
Briesmonis mēģināja aizpeldēt, bet manis kontrolētās rokassprādzes neļāva tam nokļūt zem ūdens. Viņš izmisīgi sita asti, draudēdams sasniegt kuģi, uz kura es atrados kopā ar man uzticīgajiem cilvēkiem. Atbildot uz viņu, es nosūtīju viņam zilu burvestības zīmogu, kas atstāja melnu apdeguma zīmi uz viņa astes. Viņa mute bija saspiesta ar vienu no rokassprādzēm, tāpēc bija dzirdama tikai trula zarnu rūkoņa. Beigās viņš padevās un noslīdēja.
Paverdzījis neglīto radījumu, es garīgi pavēlēju panākt tālumā tumšo ienaidnieka kuģi un to noslīcināt. Briesmonis paklausīgi pagriezās un metās pēc kuģa.
Es pamodos un sapratu, ka mana sirds pukst ausīs, un es elpoju tā, it kā būtu noskrējusi maratonu. Izstiepusi roku, es redzēju, ka tā nedaudz trīc. Likās, ka briesmoņa dzenāšanas un pakļaušanas adrenalīns un uztraukums no sapņa pārgājis realitātē.
Nomainījusi gultas veļu, slapja no sviedriem, ieslēdzu dušu un, jau zem spēcīgajām karstā ūdens straumēm, domāju, ka ar katru gadu mani sapņi kļūst gaišāki un ticamāki. Es pat neviļus paskatījos uz savu plaukstas locītavu, uz kuras joprojām šķita, ka uz tās ir burvju rokassprādzes.
Pēc brokastīm ar sviestmaizēm ar sviestu un sarkanajiem ikriem devos mācīties. Grafiks bieži mainījās tāpēc, ka daudzi mūsu skolotāji bija iesaistīti arī plaisu likvidēšanā. Tiesa, parasti tie bija augstākā līmeņa rifti, kuros drīkstēja iekļūt tikai burvji no sarkanā ranga līdz augstākajam melnajam.
Es iegāju akadēmijā un piegāju pie stenda, uz kura karājās grafiks. Šodien notika divas praktiskās nodarbības ar Efimu Prohoroviču un teorija par plaisu vēsturi. Parasti man bija garlaicīgi teorētiskās nodarbībās vai nodarbojoties ar savām lietām, bet šodien nolēmu uzmanīgi noklausīties lekciju, lai uzzinātu vairāk par Riftu, jo plānoju turpināt medības. Vakardienas incidents parādīja, ka Rifti ir neprognozējami un viņus var sagaidīt nepatīkami pārsteigumi.
«Kostja, sveiks,» no aizmugures atskanēja pazīstama melodiska balss.
Es pagriezos un ieraudzīju Lizu. Viņa bija ģērbusies pieguļošā rozā kleitā, kurai apakšā, šķiet, nebija apakšveļas.
– Sveika, Liza. Kā tev iet
– Ar mani viss kārtībā. Gorins tagad ne tikai nav piemērots, bet, manuprāt, pat izvairās. Un viss pateicoties tev,» viņa pasmaidīja un nobolīja acis.
– Klausies, Liz. Varbūt šodien varam kaut kur aizbraukt? – ES jautāju.
Pēc vakardienas medībām varēju viņu ne tikai pacienāt ar saldējumu, bet arī aizvest uz restorānu.
– ES piekrītu. Kur mēs iesim? – viņa iedvesmojās.
– Vai vēlaties doties uz Lepotas restorānu?
– Uz «Lepotu»? Protams, ka gribu! – viņa bija sajūsmā.
– Lieliski! Tad es tevi paņemšu sešos,» es piemiedzu aci.
Šajā laikā atskanēja zvans, un es steidzos uz treniņu laukumiem.
– Efim Prokhorovič, es vēlētos iemācīties izveidot arbaletu. «Tas ļoti noderēs medībās,» es teicu pēc tam, kad mēs sasveicinājāmies.
– Arletu? Nē, vēl ir ļoti agrs. Pašu arbaletu nav grūti izveidot, bet skrūves ir problemātiskas. Kad jūs izveidojat zobenu vai vairogu, jūs pastāvīgi piesātināt to ar savu enerģiju. Tāpat ir ar arbaletu. Sarežģītākā lieta ar skrūvēm ir tāda, ka tās nevar ieslēgt, tāpēc tām jau ir jābūt pietiekami jaudīgām, lai sasniegtu mērķi un sasniegtu to. Jūs vēl neesat tam gatavs. Es jau sekoju jūsu piemēram un tā vietā, lai sāktu ar dunci un nekavējoties pārietu uz vairogu, es iemācīju jums izveidot zobenu. Līdz šī semestra beigām jāspēj apbruņot sevi, pretējā gadījumā eksāmenā neizdosies. Tāpēc pagaidām aizmirsti par arbaletu.
– Un, ja es iemācīšos izveidot bruņas pirms eksāmeniem un vēl ir atlicis laiks, vai jūs man iemācīsit veidot arbaletu un tam skrūves? – cerīgi jautāju.
«Redzēsim,» viņš atbildēja pēc dažām domām.
Pirmajā nodarbībā es atkal praktizēju vairoga izveidi, bet otrajā Efims Prokhorovičs man parādīja, kā izveidot bruņas, kas jūs pilnībā pārklāj. Pēc tam, kad viņš izdarīja burvestību, viņam parādījās caurspīdīgs, tikko pamanāms kristāla tērps, ķivere, cimdi un pat zābaki.
Līdz otrās nodarbības beigām es varēju izveidot tikai vienu cimdu, kas apņēma manu roku, bet es to nemaz nejutu.
«Iedomājieties, cik kilogramus svērtu šādas bruņas, ja tās būtu izgatavotas nevis no metāla, bet gan no Mari monitora ķirzakas izturīgas ādas.» Bet jūs varat pasargāt sevi jebkurā laikā un vietā, bez jebkāda aprīkojuma un pat nejūtot svaru. Tu pats saproti, ka kaujas laikā katra liekā detaļa un īpaši liekais svars padara tevi neveiklāku un bremzē kustības ātrumu.
– Piekrītu. Šīs bruņas ir daudz labākas. Cik lielu un kādu uzbrukuma spēku tas spēj izturēt?
– Tas ir atkarīgs no jums un jūsu iespējām. Jūs pats zināt, jo augstāks ir jūsu rangs, jo spēcīgāks ir ierocis un stiprākas bruņas. Tagad galvenais ir iemācīties to izveidot.
Šajā laikā noskanēja zvans, un es steidzos uz ēdamistabu, lai nestāvētu garā rindā. Nolicis uz paplātes visu, ko biju iecerējis ēst, paskatījos apkārt, vai nav brīvas vietas un ieraudzīju Gorinu. Viņš uzmanīgi izlikās mani nemanām, lai gan sēdēja pretī kasei. Nu man ir labāk. Varbūt viņš beidzot ir nomierinājies.
Pēc pusdienām es sāku nodarbību par plaisu vēsturi. Mazais vecais vīrs, profesors, monotonā balsī runāja par to, kā pirms trīssimt gadiem parādījās pirmais Rifts, bet pēc tam dažu nedēļu laikā parādījās vēl vairāki desmiti. Toreizējais imperators Valentīns Uzvarošais lika noslēgt plaisas ar augstu sienu un novietot apsardzi, lai neviens tur neietu. Viņš vēl nezināja, ka briesmas slēpjas iekšā. Tikai tad, kad monstri sāka regulāri ielauzties mūsu zemē un izpostīja veselus ciematus, imperators izveidoja pirmo ģildi, savācot to no labākajiem burvjiem. Nedaudz vēlāk tika atklāti plosti un pēc tam citas vērtīgas lietas, ko Rifts deva.
Kopš tā laika Rifti ir parādījušies vēl vairākas reizes, taču ne tik lielā skaitā, un pēdējo trīsdesmit gadu laikā nav bijis neviena jauna Rifta.
Ar interesi klausījos lekciju un pēc nodarbības vērsos pie skolotājas, lai pajautātu, kāda literatūra man par šo tēmu jālasa. Viņš bija ļoti priecīgs, jo bija pieradis, ka studenti īpaši nevēlas apgūt viņa disciplīnu, tāpēc viņš no ādas portfeļa izņēma divas grāmatas un pasniedza tās man. Bet ar nosacījumu, ka noteikti atdošu. Es apsolīju un, satvērusi grāmatas zem rokas, devos uz kopmītnes pusi. Bija jau pieci vakarā, un mēs ar Lizu vienojāmies satikties sešos.
Pēc rakšanas pa savu skapi, es izvēlējos tīrāko uzvalku un pēdējo tīro kreklu. Tāpēc ceļā uz Lizas māju man nācās piestāt pie studentu veļas mazgātavas un nodot netīrās drēbes, par mazgāšanu samaksājot piecus rubļus.
Apsargs pie Lizas mājas vārtiem sākumā skatījās uz mani ar aizdomām, bet viņš pavadīja mani mājās un ziņoja par manu ierašanos. Kamēr es gaidīju Lizu, es staigāju pa viņas mājas pirmo stāvu un atzīmēju, ka viņai ļoti patīk rozā krāsa. Pat sienu krāsa bija gaiši rozā, nemaz nerunājot par mēbelēm, paklājiem un dažādiem sīkumiem.
– Esmu gatavs. Ejam,» viņa teica un noskrēja lejā pa kāpnēm no otrā stāva.
Viņa bija ģērbusies mētelī ar melnu flitetu kleitu apakšā. Viņa izskatījās lieliski, ko es viņai uzreiz pateicu. Liza pasmaidīja un satvēra manu roku. Tuvums viņai lika manai sirdij paātrināties, taču es to neizrādīju un lēnām vedu viņu uz izeju. Uz ceļa ārpus akadēmijas mūs jau gaidīja taksis, kuru biju iepriekš izsaucis.
Mēs apsēdāmies aizmugurējā sēdeklī, un Liza sāka runāt par to, kā norit viņas praktiskā apmācība. Kā izrādījās, Efims Prohorovičs nesteidzās mācīt pārējiem manā kursā izveidot spoku ieročus. Pēc tam, kad visi iemācījās izgatavot dunci, ko nevarēja mest, bet tikai turēja rokās, viņš viņus pārcēla uz teorētisko apmācību spoku bruņu pamatos. Visticamāk, viņš mani mācīja savādāk, jo es devos uz Rifts.
Restorāns Lepota, uz kuru uzaicināju Lizu, tika uzskatīts par vienu no dārgākajiem pilsētā un tur drīkstēja uzturēties tikai aristokrāti. Pagājušajā gadā bija milzīgs skandāls, kas izcēlās pēc tam, kad viņi atteicās ielaist bagātu rūpnieku no vienkāršajiem cilvēkiem. Man nepatika vicināt savu titulu, bet šajā gadījumā man tas bija jādara, ja gribēju, lai mani ielaiž.
Izkāpām no taksometra un devāmies uz restorāna augsto lieveni. Pēkšņi tieši pie ieejas es sajutu aukstumu, kas pārskrēja pa muguru un sastinga pakausī. Tas notika ar mani, kad bija briesmas. Bet ne tikai man, bet arī tiem, kas ir man blakus. Es apstājos, izveidoju zobenu un piesardzīgi paskatījos apkārt.
– Kostja, kas noticis? – Liza uztraucās.
– Es vēl nezinu, bet…
Man nebija laika pabeigt teikumu, jo no tuvākās vārtejas atskanēja kņada.
– Iet uz restorānu. «Es tagad būšu klāt,» es pavēlēju un ieskrēju tumšajā vārtejā.
Vispirms es ieraudzīju sievieti. Viņa lidinājās virs zemes, piespieda rokas pie rīkles un spārdīja kājas. Klusi atvērusi muti, viņa ar asarām acīs lūdza palīdzību. Pretī viņai stāvēja trīs tumšas figūras garos, melnos tērpos.
– Hei, palaidiet sievieti vaļā! – es iekliedzos un pacēlu zobenu.
«Nogalini viņu,» atskanēja aizsmakusi vecas sievietes balss, un divi no viņiem pagriezās pret mani.
Man izdevās pamanīt, kā no halāta platajām piedurknēm izlauzās liesma un metās man pretī.
– Sasodīts!
5. nodaļa
Liesma pieauga, tuvojoties man, tāpēc, kad es to cīnījos, tā jau bija tikpat liela kā mana galva. Viņam aizlidoja vēl vairākas burvestības, bet es vienkārši pielēcu malā un metos pretī burvjiem. Acīmredzot viņi no manis negaidīja tādu veiklību, tāpēc sākumā apmulsa un tad metās uz visām pusēm. Vecā sieviete, kura turpināja mocīt nelaimīgo sievieti, izrādījās tik draiska, ka, pacēlusi halāta malu, metās pēc saviem līdzdalībniekiem un drīz vien pazuda aiz kaimiņu mājām.
Šajā laikā burvestība pārstāja darboties, un sieviete smagi nokrita uz ceļa. Viņa alkatīgi elsās pēc gaisa un nevarēja elpot. Es nometos viņai blakus un palīdzēju viņai piecelties. Es viņai neko nejautāju, ļāvu viņai atvilkt elpu. Pēc pāris minūtēm viņa pati runāja.
– T-paldies. Viņi… es… Paldies,» viņa ar grūtībām runāja un svilpodama elpoja.
Acīmredzot, vecais vanags kaut ko sabojāja, kad viņa viņu nožņaudza ar maģisku netikumu. Es zināju par šo burvestību, jo bērnībā mani interesēja dažādas maģijas studijas. Toreiz, desmit gadu vecumā, nolēmu, ka noteikti iemācīšos radīt spokainus ieročus un bruņas.
– Paldies nevajag. Labāk nomierinies un atvelc elpu.
Pirmo reizi cieši paskatījos uz sievieti. Viņa bija apmēram trīsdesmit gadus veca, ar tumšu ādu un tumši brūnām acīm, gandrīz melnām. Viņa bija ģērbusies daudzslāņu krāsainā kleitā, uz krūtīm karājās rotaslietas un dažādi amuleti. Viņa uztvēra manu meklējošo skatienu un pamāja.
«Jā, es esmu čigāns,» viņa teica tādā tonī, it kā attaisnotos.
«Man vienalga,» es paraustīju plecus.
– Es redzu, ka tam nav nozīmes. Tu esi savādāka, pavisam cita,» viņa vērīgi ieskatījās manās acīs un smaidot pamāja. – Cits.
Es necentos noskaidrot, ko viņa ar to domā. Es neticēju zīlēšanai vai astroloģijai. Es neteikšu, ka man tā šķita vāvuļošana, bet tie neradīja pārliecību. Man tas bija tas pats, kas plūkt kumelīšu ziedlapiņas un gaidīt patiesu atbildi. Ja kādam tas palīdz, tad ļaujiet to izmantot – nespriedīšu, bet pats nekad nevērsīšos pie zīlniekiem. Vismaz tā es tagad domāju.
– Kur tu dzīvo? Es tevi pavadīšu. Pēkšņi viņi gaida aiz stūra,» es piecēlos un palīdzēju viņai piecelties.
– Nē, tev nevajag mani pavadīt. Es dzīvoju netālu, un šie nelieši bija tik nobijušies, ka neatgriezīsies,» viņa notīrīja netīrumus no kleitas apakšmalas un iztaisnojās.
– Esi uzmanīgs. Ja tavi mocītāji atkal parādīsies, tuvāko pāris stundu laikā es būšu Lepotā,» es brīdināju.
– Ej ej. Jūsu pavadonis jau ir noguris no satraukuma. Vēl tikai nedaudz, un viņa pati atnāks šurp skriet,» viņa pamāja ar galvu un traucās uz rosīgo šoseju, kas bija redzama starp mājām.
Es viņai nejautāju, kā viņa zināja par savu pavadoni. Un tāpēc bija skaidrs, ka viens uz šādiem restorāniem neiet.
Es steidzos uz restorānu un tikko biju iegājusi, kad Lisa man pamāja ar roku, sēžot pie galdiņa pie loga.
– Beidzot es biju tik noraizējies. Es jau domāju iet tev palīdzēt,» viņa teica, kad es apsēdos pretī.
– Palīdzībai? Un kā jūs varētu man palīdzēt? – pasmaidīja un paņēma ēdienkarti, kuru pieklājīgais viesmīlis pasniedza man.
– Tev nevajadzētu smieties. Vai esat aizmirsis, ka es varu izveidot dunci? – viņa pusbalsī jautāja.
– Nē, neesmu aizmirsis. Bet jums joprojām ir jāzina, kā lietot dunci. Citādi tam nav jēgas.
«Es to varu,» viņa lepojās.
– Jā? Un kas tevi mācīja? – man radās interese.
Man vienmēr šķitis, ka tādām trauslām romantiskām dabām kā Liza vislabāk ir kontrolēt augus vai gaisu, bet noteikti ne ieročus.
«Mans tēvs vienmēr gribēja, lai es varu pastāvēt par sevi, tāpēc kopš bērnības nodarbojos ar dažādām cīņas mākslām.
– Nopietni? Es pat nevarēju par to domāt. Izrādās, ka es par tevi zinu tik maz.
«Nu, iepazīsim viens otru labāk,» viņa teica, paņēma glāzi un pastiepa man roku.
– Iesim. Lūk, tuvākai paziņai,» es pasludināju, un mēs saskandinājām glāzes.
Vakars pagāja labi. Mēs daudz runājām un smējāmies. Tiesa, es centos viņu neielaist manas ģimenes problēmās, bet viņa nejautāja.
Vakariņas bija lieliskas. Īpaši zivis, kas pagatavotas uz oglēm. Pasūtot apzināti neskatījos uz cenām, lai varētu pasūtīt tieši to, ko vēlos, nevis lētāk. Pēc nemitīgās taupīšanas gribējās vismaz uz vakaru atpūsties un baudīt ēdienu un patīkamu kompāniju.
Kad atnesa čeku, izlikos, ka viss kārtībā, lai gan gandrīz uzvārījos no sašutuma. Sauja salātu, kas pagatavoti no kaut kādiem nokaltušiem augiem, kaulainas zivis, izturēts kūkas gabals un skābs vīns, man izmaksāja trīsdesmit rubļus. Trīsdesmit!
Es gribēju aiziet pie pavāra, satvert viņu aiz kakla un aizvest uz studentu ēdnīcu, lai parādītu, cik ēdienam ir jāmaksā. Tomēr viņu izglāba Lizas klātbūtne.
Ilgi izelpojot un pasmaidot, samaksāju viesmīlim un pat iedevu viņam pāris rubļus virsū. Arī viesmīlis izlikās, ka viss ir kārtībā, taču viņu laikam kaitināja tas, ka saņēmis tik maz dzeramnaudas.
Es palīdzēju Lizai uzvilkt mēteli un mēs devāmies ārā. Debesis bija skaidras, tāpēc mēness un zvaigznes skatījās uz mums.
– Kāds pasakains skats! – viņa teica un piespiedās man pie rokas.
«Piekrītu,» es atbildēju un, ļāvusies pēkšņam impulsam, pieliecos un noskūpstīju viņu.
Liza sākumā bija pārsteigta, bet pēc tam sniedzās pretī un noskūpstīja mani. Mēs atrāvāmies viens no otra tikai tad, kad mums blakus apstājās taksometrs, čīkstot bremzes.
Glāsti turpinājās aizmugurējā sēdeklī, tāpēc pat nepamanījām, ka esam ieradušies, līdz taksometra vadītājs noklepojās. Samaksājuši, izkāpām no mašīnas un devāmies uz vārtiem sienā, kas ieskauj akadēmiju.
– Starp citu, tu man nepastāstīji par to, kas tur notika? – Liza atgādināja.
– Nekas īpašs. Huligāni uzbruka sievietei, – es viņam pamāju. Es negribēju viņu nobiedēt. Turklāt es pats nezināju, ar ko es saskaros.
– Huligāni? Tātad, ko jūs darījāt? – viņa ieinteresējās.
– Nekas. Viņš parādīja zobenu, un viņi aizbēga.
– Kā ar sievieti?
– Viss ir kārtībā. Es piedāvāju viņai braukt līdzi, bet viņa atteicās un teica, ka tu mani gaidi un, ja es nesteigšos, tu atnāksi skriet,» es pasmaidīju.
– Viņai bija taisnība. «Man bija bail par tevi,» viņa atzina.
Pievilku viņu sev klāt un noskūpstīju. Tad mēs sadevāmies rokās un gājām uz viņas māju. Apsargs atkal aizdomīgi paskatījās uz mani, taču ne tik naidīgi kā iepriekšējo reizi. Acīmredzot viņš sāka pierast.
Mēs vienojāmies, ka tiksimies rīt pēc skolas, un Liza skrēja mājās, un es devos uz kopmītni.
Nākamajā rītā es pamodos pirms modinātāja no telefona zvana.
«Sveika,» es miegainā balsī atbildēju.
– Kostja, tas esmu es. Vai tu vēl guļ? – dzirdēju Vlada balsi.
– Vairs ne. Kas notika? – Es piecēlos sēdus gultā un kļuvu tikai par ausīm.
– Mēs ar Potapu vakar bijām departamentā. Iedomājieties, neviens nepārcēla Riftu uz zemāku līmeni. Jaunais darbinieks to visu sabojāja. Bet tas vēl nav viss. Kā izrādījās, viņa vairs neiet uz darbu. Viņas norādītajā adresē dzīvo pavisam citi cilvēki. Tas viss ir dīvaini.
– Hm, jā. Un ko tu darīsi tālāk?
– Izmeklēšanai pievienojās policija. Tomēr divi cilvēki tika ievainoti. Gaidīsim, kad viņi to uzzinās.
«Nez, kāpēc meitene to visu sāka?» Varbūt es to sajaucu pieredzes trūkuma dēļ?
– Nezinu. Taču sakritību nevar būt tik daudz. Pirmkārt, mēs bijām pirmie, kas uzrunāja randiņu, un Potaps no Siriusa par to pat nezināja. Kad viņš caur saviem sakariem uzzināja, ka esam saņēmuši caurlaidi, viņš pieprasīja, lai viņam dod caurlaidi uz to pašu Riftu. Un bija atklāts tikai viens randiņš, tāpēc mēs nonācām kopā. Otrkārt, pastāvīgā pārstāvja vietā uz Riftu tika izsaukts cits, kurš pilnībā nezināja, kas īsti notiek iekšā. Nu tu pats redzēji viņa vēstuli. Jā, un apsargi mainījās pēc pavēles saņemšanas. Un to visu izdarīja tas profesionālais tīkls, kurš tagad nav zināms, kur tas ir aizgājis. Ak, es domāju, ka viņi gribēja no manis tikt vaļā šādā veidā,» viņš smagi nopūtās.
– Par ko? – Es biju pārsteigts.
– Es pats nezinu. «Es nevienam nešķērsoju ceļu… kaut kā,» viņš domīgi sacīja un uz brīdi apklusa, bet tad turpināja. – Starp citu, šo sestdien atkal braucam uz Riftu. Tas ir tepat netālu. Trīs stundu attālumā.
– Vai mēs pirmie ieejam? – piesardzīgi jautāju.
– Jā. Un es zinu to Riftu, tāpēc viss ir kārtībā. Parasti tajā dzīvo gliemeži. Tiesa, tie ir veselīga vilka augumā, un uz muguras ir indīgas tapas, taču tās visas ir mazsvarīgas lietas.
– Lieliski! Tad mēs jums piezvanīsim piektdien.
Mēs atvadījāmies un es atkal iegrimu spilvenos. Viss šis stāsts ar meiteni un Riftu bija tik neticams, ka man bija grūti aptīt galvu. Cik rūpīgi viņa visu pārdomāja. Vai ne viņa. Visticamāk, viņa bija tikai bandinieks, un par to bija atbildīga cita persona. Interesanti, ko viņš centās panākt, nosūtot divas ģildes bīstamā plaisā? Vai tiešām cilvēka dzīvības viņam nav vērtīgas?
Šajā laikā noskanēja modinātājs, un es negribīgi izrāpos no segas apakšas un ar nolietotām čībām iešļūcu vannas istabā. Pēc grauzdētas maizes un olu kultenes brokastīm ietinos šallē un devos ārā. Laiks bija sauss, bet pūta auksts ziemeļu vējš. Ar katru dienu kļuva vēsāks, tuvojās ziema. Es pat nopriecājos, jo man labāk patika sniega kupenas, nevis peļķes.
Šodien man bija tikai praktiskās nodarbības, par ko arī priecājos. Es zināju, ka tikai praktizējot un apgūstot jaunas burvestības, es varu paaugstināt savu rangu, un es to ļoti vēlējos. Kādu dienu es ieraudzīju Efima Prohoroviča amuletu, kas mirdzēja brūnā gaismā, un es arī gribēju ātri pacelties līdz viņa rangam. Turklāt es, tāpat kā daudzi, ļoti uztraucos, ka mani piemeklēs tāds pats liktenis kā Lakstīgalai un Vladam un palikšu dzeltenajā rangā. Šis bija pagrieziena punkts, pēc kura šķērsošanas vairs nebija jāuztraucas, atlikušās rindas jebkurā gadījumā tiks pakļautas kontrolei. Nu, ja jūs tiecaties uz šo.
Kad tuvojos treniņu laukumiem, ieraudzīju Gorinu, kurš arī gatavojās nodarbībām un pārģērbās. Viņš bija uguns locītājs, un pirms treniņa viņi vienmēr valkāja ugunsdrošus tērpus. Mani pamanījis, viņš uzreiz novērsās un turpināja aiztaisīt jakas pogcaurumus. Man ienāca prātā, ka varbūt tas bija Gorins, kurš uzstādīja Riftu, taču es nekavējoties noraidīju šo domu. Galu galā Gorins ir tikai students, un viņam nav iespējas ievietot savu personu nodaļā un veikt visu šo biznesu.
Efims Prohorovičs, kā vienmēr, mani sveicināja pacilātā noskaņojumā. Man pat kļuva ziņkārīgs, kāpēc viņš vienmēr ir pozitīvi noskaņots, bet es uzskatīju šo jautājumu par skolotājam nepiemērotu, tāpēc klusēju.
– Ko mēs šodien mācīsimies? – jautāju pēc sveiciena.
«Es jums teicu, ka līdz semestra beigām mēs iemācīsimies segt sevi ar bruņām.»
– Vai jūs katru stundu veicat bruņas? Mācīsimies vismaz šķēpu,» es ierosināju.
– Labi. Bet tikai pēc tam, kad esat izveidojis tieši tādu pašu vairogu, kādu zīmējāt.
– Labi. Tev būs vairogs,» es pamāju.
Nākamo divu stundu laikā es mēģināju izveidot vairogu, ko biju izdomājis pats, bet tas nevēlējās precīzi atkārtot dizainu. Esmu jau simts reizes nožēlojusi, ka vispār viņu uzzīmēju.
Pēc tam, kad visas trīs nodarbības cīnījos ar vairogu, es joprojām varēju padarīt to līdzīgu. Bet manas ģimenes ģerbonis negribēja parādīties.
– Vai varbūt bez ģerboņa? Paskaties, cik viņš ir vesels un droši vien izturēs vismaz piecus sitienus,» es lepojos un parādīju vairogu, kas mani gandrīz pilnībā nosedza.
«Mēs tūlīt pārbaudīsim,» Jefims Prohorovičs pasmaidīja, un viņa rokā uzreiz parādījās milzīgs cirvis.
Ar abām rokām satvēru vairogu, apsedzu un gatavojos. Bam! Spēcīgā sitiena vibrācija izskrēja caur manām rokām.
«Viens,» sacīja skolotājs un izdarīja nākamo sitienu.
Es pamanīju, ka spokainajam vairogam izskrēja neliels vilnis, bet tas izdzīvoja.
– Divas.
Sist. Spokaino vairogu pārskrēja plaisa.
– Trīs.
Redzot, kā cirvis atkal pacēlās augšā un lielā ātrumā metās pretī saplaisājušajam vairogam, es neviļus aizvēru acis. Bam! Vairogs pazuda, un cirvja gals apstājās dažus centimetrus no manas galvas.
– Izturēja tikai trīs sitienus, un uz vairoga nav ģerboņa. Tātad, turpinām pētīt tikai bruņas,» skolotāja pasmīnēja un ļāva man doties pusdienās.
Ieejot ēdamistabā es ieraudzīju Lizu. Viņa sēdēja ar draugiem un nesteidzīgi ēda ķirbju zupu.
«Kostja, tad sēdies pie mums,» viņa teica un norādīja uz tukšo krēslu sev blakus.
Es pamāju ar galvu, piegāju ar paplāti pie servēšanas galda un nostājos rindā.
– Kostjan, tu esi vesels! – man blakus parādījās apmierināts Ņikita. – Padomājiet, šodien praksē es izdarīju kaut ko tādu, pie kā esmu iestrēdzis kopš otrā kursa. Tomēr oranžais rangs dod vairāk iespēju.
«Tas nav jūsu rangs, kas dod jums vairāk iespēju, bet gan jūsu sagatavotais ķermenis, un amulets ir tikai jūsu sasniegtā demonstrācija.» Jūsu enerģijas kanāli ir paplašinājušies, enerģijas mezglu skaits ir palielinājies…
– Jā, es zinu. Labāk pastāsti, kas notiek ar tevi un Lizu? «Es redzēju, ka tu vakar viņu vedāt mājās,» viņš klusā balsī teica un zīmīgi paskatījās uz galdu, pie kura sēdēja Liza un viņas draugi.
– Ar Lizu viss ir kārtībā. Man būs divas karbonādes un kartupeļu biezeni,» es pagriezos pret pavāru, kurš lika ēdienu uz šķīvjiem.
– Neizvairieties no atbildes. Tu satikies ar viņu vai kā?
Es paraustīju plecus un, paķērusi aknu pīrāgu un ogu desertu, devos uz kasi. Ņikita to pašu paņēma sev un steidzās man pakaļ.
«Nedomājiet, es to nejautāju ziņkārības dēļ.» Es gribu jūs brīdināt.
– Par ko? – samaksāju un pagriezos pret viņu.
– Gorins viņu uzlūkoja. Pats dzirdēju viņu lielāmies, ka impērijas lielākās zvejnieku saimniecības īpašnieka mantiniece kļūs par viņa sievu.
Paskatījos uz Ņikitu un redzēju, ka viņš ir nopietns un pat uztraucies.
– Atpūties. Gorins atradīs citu mantinieku. Turklāt viņi pat nebija tikušies. «Viņš vienkārši sekoja viņai un nelaida viņai garām,» es paskaidroju.
– Nu, tomēr esi uzmanīgs. Jūs nezināt, ko sagaidīt no šiem bagātajiem cilvēkiem.
«Labi, es tevi dzirdēju,» es pamāju.
Mēs kopā piegājām pie meiteņu galda. Ņikita atnesa sev krēslu un apsēdās blakus vienam no Lizas draugiem.
Pēc pusdienām mēs visi devāmies atpakaļ uz klasēm un treniņu laukumiem. Man priekšā bija vēl divas nodarbības ar Efimu Prohoroviču. Cītīgi sekoju visiem viņa norādījumiem, tāpēc otrajā nodarbībā varēju izveidot gan cimdus, gan ķiveri.
«Vispirms pārbaudīsim cimdus,» sacīja skolotājs un, apskatījis apkārtni, devās uz vienu no treniņu laukumiem.
Visi treniņu laukumi atradās zem caurspīdīgiem kupoliem, tāpēc bija skaidrs, kurš ko dara. Drīz viņš atveda studentu, kurš zināja uguns maģiju, un pavēlēja: