bannerbanner
Pavasara dienasgrāmatas
Pavasara dienasgrāmatas

Полная версия

Pavasara dienasgrāmatas

Язык: Русский
Год издания: 2024
Добавлена:
Настройки чтения
Размер шрифта
Высота строк
Поля
На страницу:
5 из 8

– Vai jūs kādreiz dzīvē esat dziedājuši?

«Jā… jā,» Em stostījās.

– Ko tu dziedāsi?

«RBD – Sálvame,» meitene teica tikko dzirdami.

Lankova smagi izdvesa. Viņa atvēra lomu un tā vietā, lai izdvestu skaņu, tā čīkstēja. Meitene mēģināja kaut ko dziedāt, bet tā vietā atkal atskanēja čīkstēšana.

– Tu to sauc par dziedāšanu? – vīrietis jautāja, skatīdamies uz saspiesto meiteni.

«Nē, es tiešām labi dziedu, bet es nevaru dziedāt jūsu priekšā,» Emma nomurmināja, nolaižot galvu.

Publika sāka smieties, kas lika jaunkundzei sarauties vēl vairāk.

– Nē, nē, profesor, tas nav par jums. Tas ir par visiem šajā telpā. Es nevaru dziedāt publiski.

– Ha, tad kāpēc tu atnāci šeit? Aktieri spēlē izrādes skatītājiem.

«Atvainojiet,» pēc īsa klusuma Lankova teica un devās uz savu vietu.

«Nu, jūsu apmācības beigās pat šī čīkstošā būtne dziedās.» Nākamajai nodarbībai katrs izvēlēsies sev raksturīgu dziesmu un izpildīs to visas klases priekšā – Halins piecēlās un piegāja pie Emmas, pieliecās pie viņas un izskatījās kā pūķis. – Un tie, kas to nevarēs, saņems sliktu atzīmi, ar atzīmju palīdzību ārstēsim skatuves bailes. Jūs varat doties uz savām audzētavām, lai apspriestu, cik es esmu rupjš un nepieklājīgs.

Vīrietis aizlika rokas aiz muguras un izgāja no klases. Atstājot savus studentus pilnīgā neizpratnē.

Tās pašas dienas vakars.

– Varbūt man vajadzētu aiziet? – Emma jautāja, griežoties uz krēsla pie rakstāmgalda savā istabā kopā ar Vestu.

– Kāpēc tik viegli nolēmāt padoties? – Vesta jautāja, veicot atspiešanos no grīdas. – Mācīties šajā vietā ir visas tavas dzīves sapnis, viena skolotāja dēļ tu padodies, tas ir stulbi.

«Bet jūs redzējāt, ka tā vietā, lai dziedātu, es dūkoju un vaidēju.» Meitene atmeta galvu un paskatījās uz griestiem.

– Cīnīties. Cīnies ar sevi. Un Halins nekad nevienu neslavē – Romāņina apsēdās uz grīdas un tad nolaida matus, tumšas cirtas izkaisītas pa muguru.

– Kā tu zini, ka viņš ir tāds? Un šķiet, ka viņš mūs nepieteica, vai ne?

– Kāpēc tu viņu neatpazini? – Vesta pārsteigta pievilka, pieceļoties no grīdas un novilkdama T-kreklu; viņa palika tikai krūšturis.

«Nē,» mana draudzene pamāja ar galvu.

– Tas ir Daniils Halins, visu Āzijas mūziklu zvaigzne. Viņš dziedāja krievu valodā, bet piedalījās gandrīz visos Āzijas mūziklos. Cilvēki nāca skatīties iestudējumu tikai un vienīgi viņa dēļ. Viņš ir dievišķs, jums vajadzēja redzēt viņa darbību un balsi.

«Kur tu ieguvi tādas zināšanas, man likās, ka popmūzika tevi nemaz neinteresē,» Emma teica, smaidot, normāli apsēžoties savā krēslā.

– Teātris un mūzikli nemaz nav popmūzika. Labi mūzikli ir simtiem cilvēku rūpīgs darbs, un, kad šis darbs ir labi paveikts, uz to ir skaisti skatīties. Labi, es iešu dušā.

«Ei, es arī to gribu,» meitene piecēlās kājās, lai pirmā iekāptu dušā, bet Romāņina viņu piekāva.

«Es esmu pirmā,» Vesta aizcirta durvis viņas priekšā.

7. NODAĻA


LIELĀS ZIŅAS.

Nedēļas nogales ir iekārojamākās nedēļas dienas strādājošiem un studējošiem bērniem. Ikvienam patīk nedēļas nogales, jo šīs ir dienas, kad var pietiekami izgulēties un veltīt sev vismaz pāris stundas.

Pirmā nedēļa Mākslas akadēmijā izvērtās ļoti smaga, un ne tikai pirmā kursa studentiem, bet arī citiem studentiem bija grūti iesaistīties darbā. Skolotāji šajā vietā prasīja no skolēniem pilnīgu pašatdevi. Iespējams, šī ir pareizā pozīcija. Kaut ko iemācīties var tikai tad, kad atdod visu savu darbu, pretējā gadījumā tas vienkārši izrādās kaut kāds kapātdarbs un nekas vairāk.

Gandrīz neviens no skolēniem nedēļas nogalē negāja mājās, visi deva priekšroku palikt šeit un pildīt mājasdarbus. Un viņiem tika daudz prasīts. Sestdien akadēmijā valdīja klusums, visi sēdēja savās istabās un mācījās. Svētdienas rītā beidzot pienāca gaidītā nedēļas nogales sajūta un izsalkušie skolēni plūda uz kafejnīcu, lai pabarotu savu ķermeni un garu.

Pie kafejnīcas ieejas bija pulcējies skolēnu pūlis, viņi kaut ko apsprieda, un puiši un meitenes izskatījās satraukti. Jaunām dāmām uzreiz iemirdzējās acis, un jaunekļi, pāris minūšu stāvējuši, iegāja iekšā un paņēma galdiņus.

– Kas tā par tikšanos? – kasīdama pakausi un žāvādama, Vesta sarāvās, ejot cauri pūlim. – Hm, tu nāksi?

Taču Lankova neko neatbildēja, Romāņina pagriezās, lai atrastu savu draugu, taču mēģinājums bija neveiksmīgs, Emma apmaldījās skolēnu pūlī. Meitene pamāja ar roku un, stumjot ar kāju, pa durvīm ienāca kafejnīcā. Gandrīz visi galdi bija aizņemti, skolēni izskatījās miegaini, un starp citu, visus galdus bija aizņēmuši puiši, viņa šodien bija pirmā meitene. Vesta paņēma divas melnās tējas un izvēlējās tukšu galdu. Viņa atkal saldi žāvājās un salika rokas uz krūtīm, pēc pāris minūtēm viņai pievienojās arī Emma. Ja Vesta praktiski vilka savu draugu uz kafejnīcu, tad tagad meitene izskatījās vairāk nekā jautra. Viņa paņēma tējas krūzi un mirdzošām acīm paskatījās uz savu labāko draudzeni.

«Tu grasāties izlēkt no kombinezona,» Vesta teica, atkal žāvājoties, un novilka kapuci no galvas.

«Un jūs nevēlaties jautāt, kāpēc?» – meitene sajūsmā praktiski iekliedzās.

Romanīna iebāza vienu roku sporta krekla kabatā, bet ar otru paņēma stipras tējas krūzi.

«Nē,» sacīja Romāņina, pakratīdama galvu.

– Pēc divām nedēļām notiks ikgadējā rudens balle!! – Lankova čīkstēja, lēkādama augšā un lejā savā krēslā. – Bumba!! Šis būs pasakains pasākums!!

«Bet es nelūdzu jums pastāstīt par šo notikumu – meitene gulēja uz krēsla un maziem malciņiem dzēra tēju.» «Visi šie publiskie pasākumi mani neinteresē.»

– Vai tu esi traks? Šī ir iespēja skolēniem izpausties. Akadēmijas sponsori vienmēr nāk uz šo balli, ja tu viņiem iepatiksies, ražošanas centrs var noslēgt ar tevi līgumu. Vai jūs saprotat, ko tas nozīmē? «Emma aktīvi žestikulēja, lai savam draugam galvā iedvestu šī notikuma nozīmi.

«Es nevēlos kļūt populārs,» Vesta paraustīja plecus. «Es neierados šeit, lai meklētu slavu un miljonu dolāru līgumus.

– Es tevi atvilku šurp. Bet vai jūs nesapņojat, ka cilvēki nāks uz jums paskatīties?

– Nē. Priekš kam? Man patīk dejot, un es to daru tikai sev, nevis kādam citam. Vai vajadzētu būt savādāk?

«Tu noteikti esi traks,» Emma pamāja, malku atdzesētas tējas. – Interesanti, kurš tiks izvēlēts atklāšanā dejot valsi. Tas ir tāds gods.

«Nav ne jausmas,» Vesta paraustīja plecus un atkal garšīgi žāvājās, viņu tiešām neinteresēja visas šīs tenkas par slavu un atzinību, viņai vienkārši patika darīt to, ko viņa dara, un nebija svarīgi, vai tas patika kādam citam vai nē.

«Man būs jādodas pie tavas mātes, lai sagādātu balles tērpus,» Lankova domīgi sacīja.

Romāņina smīnēja un grasījās iziet no kafejnīcas, lai dotos paskriet, galu galā no treniņa nevar pārāk ilgi pamest, citādi vēlāk ķermenim var būt nepatīkamas sekas. Vesta nolika tukšo krūzi uz galda, bet, pirms viņa paspēja piecelties, viņu galdam tuvojās starojošs Isajevs.

«Labrīt, dāma,» puisis sveicināja.

«Pazūdi,» Vesta nomurmināja, pieceļoties no galda. «Es iešu skriet, es atgriezīšos pusdienlaikā.»

«Uh-hu,» Emma nomurmināja, nolaižot acis uz galdu.

– Ei, vai tu nevari būt jaukāka? – Senija jautāja, turpinot smaidīt, skatoties uz Vestu.

– Ar Tevi? Jā, es labāk ēdu jūras ezi, nekā izturos jauki pret mūsu zvaigzni – meitene pacirta pirkstus viņam deguna priekšā un devās prom no kafejnīcas, viņa iebāza rokas dziļi džempera kabatās un pēc minūtes atrada. pati atrodas koridorā.

Puisis pasmīnēja un steidzās viņai sekot. Isajevs nebija pieradis atkāpties, kopš bērnības viņš dabūja to, ko gribēja. Un parasti viņš neizraisīja dusmu lēkmes, Senija pārliecinājās, ka viņi viņam iedeva vai nopirka šo vai citu lietu. Tas ir vienkārši, dariet to, ja vēlaties. Puisis atgrūda kafejnīcas apmeklētājus un izlidoja gaitenī; viņš ieraudzīja Vestu pa gaiteni ejam prom. Isajevs pieskrēja viņai klāt un satvēra viņas roku, un tad pagrieza viņu pret sevi.

– Ko tu dari? Vai tev jau sen ir sitiens pa kaklu? – Vesta jautāja, uzacīdama.

«Tu aizgāji un neļāvi man pabeigt,» puisis uzsita viņai pa degunu. «Un man nepatīk, ka mani pārtrauc.»

– Minūte.

– Kādu minūti? – viņš ar interesi jautāja.

«Minūte, lai jūsu zvaigzne ierunātos un atlaistu manu roku,» Vesta nomurmināja, mēģinot izvilkt roku, taču mēģinājums bija neveiksmīgs.

«Neviens nevar man izvirzīt nosacījumus,» Senija piegāja pie viņas sejas. – Bet es nerunāšu.

«Idiot, atlaid manu roku, pretējā gadījumā es sākšu kliegt.»

– Es tev labāk parādīšu.

Isajevs vilka meiteni pa gaiteni, Romāņina vairākus soļus mēģināja pretoties, taču puisis viņu pārspēja fiziskajā spēkā, un tāpēc viņai nācās palielināt tempu, lai nepakristu. Arsenijs atvēra biroja durvis, ieslēdza gaismu un aizvilka Vestu turp.

«Idiot, kāpēc tu mani atvedi uz deju zāli?» – meitene neapmierināti nomurmināja. – Nolēmāt pierādīt, ka esat tikpat dulla dejotāja kā dziedātāja?

– Vi, tu esi meitene, vai vari būt taktiskāka griežoties? – Isajevs jautāja, pieejot pie mūzikas atskaņotāja stūrī.

«Pirmkārt, jums es esmu Vesta, jūs man neesat tuvs draugs, un, otrkārt, kā es gribu uzvesties, tā es rīkošos,» sacīja Romāņina, staigājot pa biroju. – Un tomēr, kāpēc tavs zvaigžņotais cilvēks mani atvilka uz šejieni? Ziniet, būtu labāk, ja jūs iepriecinātu kādu no saviem faniem, kuri burtiski urinē ar verdošu ūdeni, tikai skatoties uz jums.

– Līdzjutēji ir garlaicīgi, līdz vājprātam paredzami. Un tu esi pilnīgi traks, es nezinu, ko no tevis sagaidīt nākamajā brīdī – Senija ieslēdza mūziku un atgriezās pie meitenes.

– Garlaicīgi. Jūsu runas liek man justies garlaicīgi. Es varu iet tagad, vai ne? – Vesta demonstratīvi skaļi nožāvājās.

«Un tavas manieres ir sliktas, bet,» puisis apstājās blakus Vestai. «Bet kaut kas tevī noteikti ir.»

– Kāpēc tu nolēmi man sist? – meitene skaļi iesmējās.

– Dod mani braukt? Hmm, tas ir skaļi, un vēl jo vairāk tu neesi mans tips, man patīk koptas meitenes ar skaistām kājām, man nekad nav patikuši rūķi – skatoties tieši viņai acīs, Isajevs teica, pašapmierināts smīns uz lūpām.

«Nu, lieliski, tad es iešu,» sacīja Romāņina, pamājot ar galvu un pagriežoties, lai dotos prom, bet Arsēnijs uzlika roku uz viņas vidukļa un pievilka viņu sev klāt.

«Es tev teicu, ka man nepatīk, ka mani pārtrauc,» puisis teica viņai ausī un pagrieza viņu pret sevi, viņš turpināja cieši piespiest viņu sev klāt. -Vai iesi ar mani uz balli?

– OU! Ka visi fani padevās un nolēma pievērsties rūķim? «Vesta mēģināja attālināties no viņa.

«Nē,» viņš pamāja ar galvu. «Tu esi vienkārši lielisks dejotājs, un man vajag pāris, lai labi izskatītos laikrakstu pirmajā lapā.»

– Skaistule un briesmonis? Vai bērnībā pasakas skatījāties atkārtoti? «Vesta uzlika plaukstas uz puiša krūtīm, viņa praktiski karājās viņam uz rokām.

– Kāpēc jums ir tik grūti pateikt vienkāršu «piekrītu»? «Senija noliecās uz priekšu pret viņu, viņš nenovērsa acis no viņas lielajām zilajām acīm.

– Es negribu, vai jūs zināt, kas ir atteikums? – Viņa pāris reizes pamirkšķināja acis, šī skatīšanās spēle viņu jau bija nogurdinājusi, un viņas pozīcija nebija īpaši izdevīga.

– Nē.

Kāpēc viņš to visu dara? Galu galā, Senija nekad tā neuzvedās ar meitenēm, viņš patiešām bija ļoti jauks puisis, kurš prata apburt, tikai paskatoties uz pretējā dzimuma pārstāvi. Vesta bija savādāka, viņa visu darīja savādāk nekā citi. Viņas uzvedība viņu mulsināja; uz katru viņas šķipsnu viņš gribēja atbildēt ar to pašu. Likās, ka tas nav divu pieaugušo dialogs, bet gan sarkastisku piezīmju apmaiņa par pretinieku. Isajevs iztīrīja rīkli un nolika meiteni viņas vietā, bet nelaida viņu vaļā.

– Tā kā esam deju zālē, varbūt padejosim? – viņš viņai ieteica.

– Vai tu mani izjoko? – Vesta smaidot jautāja.

«Nē, skan mūzika, un viņi saka, ka tu esi deju ģēnijs, tāpēc neatsakies dejot ar mani valsi,» Senija atbrīvoja viņu no apskāviena un pasniedza roku. «Tiesa, es nekožu un neesmu lācis,» viņš atklāti pasmaidīja pēc pēdējā vārda.

Nu, Vesta tagad neko nezaudē, vai ne? Kāpēc gan nedejot valsi ar šo zvaigžņoto cilvēku? Turklāt viņš noteikti neļaus viņu vienkārši izkļūt no šīs telpas. Romāņina ielika roku viņa rokās, un jaunieši sāka kustēties pa deju zāli, skanot skaistai melodijai. Arsenijs vadīja diezgan labi, un Vestai patika dejot, viņa vienmēr priecājas, kad dejo.

Meitene aiz baudas aizvēra acis, taču acīmredzot viņa to darīja velti. Arsenijs apmulsa, viņa soļos uzkāpa meitenei uz kājas, viņa nespēja noturēt līdzsvaru un nokrita uz grīdas, velkot sev līdzi Isajevu. Tagad Romanīna atradās piesprausta pie grīdas.

«Tu dejo kā lācis,» viņa neapmierināti nomurmināja. – Tu samīdi man visas kājas.

– Es tev uzkāpu tikai vienu reizi, tev ir milzīgas problēmas ar koordināciju.

«Nokāp no manis, tu arī esi smags kā lācis, ar ko viņi tev pabaro zvaigžņotos cilvēkus?» Vesta mēģināja un izrāpās no puiša apakšas, bet nekas nelīdzēja. «Nāc, kāp lejā, pretējā gadījumā kāds cits tevi ieraudzīs un domās, ka mēs ar tevi spēlējam trikus.»

– Tu esi pret to? Vai arī baidāties, ka nevarēsiet iejusties zvaigznes draudzenes lomā? – Viņš pacēlās pāri viņai rokās un piemiedza ar aci.

«Meitenes loma mani nemaz neinteresē,» smīnēja Romāņina. – Piedāvājiet šo vakanto vietu saviem faniem vai Karamelei, domāju, ka viņiem šis piedāvājums patiks.

«Es jau sen gribēju kaut ko darīt,» Arsenijs paliecās uz priekšu, meitene piespiedās pie grīdas, viņa sāka trīcēt.

Puisis piegāja pie viņas lūpām un gribēja viņu noskūpstīt, bet koridorā kaut kas nokrita, tas novērsa viņa uzmanību, un Vesta izmantoja mirkli, atgrūda viņu, ātri uzlēca un kā lode izlidoja no klases. Viņas vaigi dega, elpošana bija apgrūtināta. Klases durvis aizcirtās.

Senija pasmaidīja un apgūlās viņam uz muguras.

«Traks,» viņš teica, aizverot acis.

Lai gan viņai blakus viņš kļūst savādāks nekā vienmēr. Viņas uzvedība, ieradumi un manieres, tas viss neietilpst vājākā dzimuma standarta jēdzienos. Viņa nekautrējas, necenšas būt stulba un neflirtē ar puišiem. Vesta ir dabiska un raupja, un tas viņu atšķir no citām. Viņā nav absolūti nekā sievišķīga, pat žēlastības nav.

Un Senijai nekad nav patikuši tādi cilvēki kā viņa. Viņa gaumē izsmalcinātas jaunkundzes ar labām manierēm un spēju flirtēt, vispār īstas dāmas, kuras spēj iekarot vīrieti, tikai uz viņu paskatoties.

Arsenijs nevarēja beigt domāt par šo trako sievieti, kura pēc vannas uzvedās kā traks jenots. Viņa izcēlās ne tikai starp visiem studentiem, bet arī no visām meitenēm, kuras viņš jebkad bija pazinis.

Tās pašas dienas vakarā.

Vesta skrēja pa gaiteni, viņas mugursoma vilkās gar grīdu, viņa pie durvīm samazināja ātrumu un strauji atvēra tās. Skolotājs pārsteigts paskatījās uz meiteni.

«Atvainojiet, es kavēju,» Romāņina nomurmināja, ievelkot elpu, pussaliektā stāvoklī.

«Nāc iekšā,» saka Elza, rādot meitenei ieņemt tukšu vietu.

Nolaidusi galvu, Vesta paņem tukšu rakstāmgaldu. Viņa izņem mācību grāmatu, burtnīcu un sāk klausīties skolotāju. Patiesībā Romaņina ir ļoti precīza persona, viņai nepatīk, ja kāds kavējas, un viņa aizliedz sev kavēties. Kavēšanās ir necieņa pret cilvēku. Bet šodien meitene nevarēja kontrolēt savu ķermeni un prātu.

Pēc notikumiem deju zālē viņa skraidīja apļus pa akadēmiju, lai kaut kā tiktu vaļā no pārņemtajām domām, Vesta centās sevi fiziski saspiest, lai visas domas aiziet otrajā plānā. Viņa tik ļoti aizrāva ar šo darbību, ka viņa pilnībā zaudēja laika izjūtu. Bet vakarā viņai ir papildu nodarbības itāļu valodā, viņa speciāli pierakstījās uz tām, lai ātri apgūtu valodu.

Viņa ielidoja istabā desmit minūtes pirms stundu sākuma, Romāņina, draudzenei neko nesakot, iegāja dušā, pārģērbās un metās uz klasi, viņa skrēja ļoti ātri, pat izdevās notriekt pāris cilvēkus. Un šeit viņa sēž klasē. Vesta veic piezīmes un atzīmē nepieciešamās lietas mācību grāmatā, atradīsies istabā un analizēs visu sīkāk.

Romanīna nodrebēja no sajūtas, ka kāds uz viņu vērīgi skatās, viņa pagriezās un pa labi ieraudzīja Martinu, kurš skatījās uz viņu tukšā vietā, nenovēršot acis. Vesta strauji pagriezās, tik ļoti, ka rakstāmgalds gandrīz apgriezās. Viņas vaigi atkal kļuva sārtināti, otro reizi tajā dienā. Meitene ierakās savās piezīmēs un sāka cītīgi klausīties skolotāju. Visu atlikušo stundas laiku viņa juta viņa skatienu uz sevi, bet vairs neuzdrošinājās apgriezties un paskatīties uz viņu.

– Šodien vari būt brīvs. Līdz nākamajai stundai jums jāiemācās 150 vārdi no pirmās rindkopas,» Elza sacīja un izgāja no biroja.

Romāņina aizvēra mācību grāmatu un nogurusi žāvājās, joprojām bija slikta diena, un rīt tikai sākās skolas nedēļa, un viņai šķita, ka viņa nemaz nav atpūtusies. Meitene atvēra mugursomu plašāk un atstāja tur savus skolas piederumus.

«Profesor,» Vesta pagriezās pret vīrieti, beidzot pacēlusi viņu uz galvas. «Neskatieties uz mani tā vēlreiz, es nevarēju apkopot savas domas.»

«Piedod Vesta, jūs vienkārši izskatījāties ļoti smieklīgi, kad centāties koncentrēties,» atbildēja Suvorovs.

– Starp citu, ko tu dari stundā? «Tu pats esi profesors,» meitene jautāja, uzkārusi plecos mugursomu.

«Tas, ka esmu profesors, nenozīmē, ka es zinu visu pasaulē,» viņš smaidot sacīja, ļaujot meitenei iet uz priekšu. – Es vienmēr gribēju iemācīties itāļu valodu, tā ir tik temperamentīga valoda.

«Es priecājos, ka vismaz kāds šajā vietā dalās ar manu aizraušanos mācīties,» Vesta atvēra durvis un izgāja koridorā.

«Tu neesi viena,» viņš viņai sekoja. – Vai esat strādājis pie savas emocionalitātes?

«Man vēl nav bijis laika, bet apsolu, ka centīšos atrast sevī vismaz dažas emocijas,» smaidot sacīja meitene.

«Tevī tās ir, jūs vienkārši baidāties tos izlaist.» Nebaidies, neviens tevi viņu dēļ nenosodīs.

– Un es ne no kā nebaidos.

Viņi iegāja koridorā, kas veda uz sieviešu spārnu. Viņu solis bija mērīts, nesteidzīgs, it kā abi negribētu, lai ceļš tik ātri beidzas.

– Pavisam nekas? – vīrietis jautāja, ejot vienā līmenī ar viņu.

«Absolūti, tikai dažreiz,» Romāņina smaidīdama ievilka. – Šķiet, esam sasnieguši sieviešu spārnu. Paldies, profesor, ka pavadījāt mani. Man bija prieks tevi redzēt.

«Abi, tiekamies klasē,» Mārtiņš teica un devās uz vīriešu spārnu.

Vesta dažus mirkļus pieskatīja viņu un tad devās uz savu istabu. Un tad aiz viņas aizvērās durvis uz kopmītnes istabu.

– Kas notika? Kur tu biji? Ko Senijai no tevis vajadzēja? – Emma uzbruka draudzenei ar jautājumiem, piespiežot viņu pie durvīm.

– Tu nobiedēji mani! «Vesta nodrebēja uz vietas, noņēma no pleciem mugursomu un svieda to galda virzienā. «Neuzdodiet pārāk daudz jautājumu un izslēdziet ultraskaņu, manas bungādiņas ar to nevar tikt galā.»

Romanīna novilka kedas un pēc tam jaku, atstājot viņu džinsos un sarkanā T-kreklā.

– UN?? Nemocieties, pastāstiet man visu – Lankova sāka kratīt savu draugu aiz pleciem.

«Es skrēju, un Isajevs mani uzaicināja uz balli, tas arī viss,» Vesta sacīja, noņemot draudzenes rokas no pleciem, viņa atvēra skapi un izņēma savu mīļāko pidžamu.

– Senija tevi uzaicināja uz balli? – draudzene izbrīnā ievilka, neticot saviem vārdiem. – Nevar būt.

«Pajautā šai zvaigznei pašai,» Romāņina noņēma no matiem gumiju un uzmeta to uz kumodes. – Bet es atteicu, kāpēc doties uz balli ar visu mīļāko, kas var būt sliktāks par to?

«Sports un zinātne ir pilnībā apēduši jūsu smadzenes,» sacīja Emma, sitot sev pa pieri. «Viņš ir mūsu valsts priesteris, katra meitene vēlas iet ar viņu uz balli, un jūs esat vienīgā, kas viņam atteicās.»

«Ko es varu darīt, ja viņš nav mans tips un viņš ir stulbs kā šis dzelzs gabals?» – Romāņina pieklauvēja pie dzelzs balsta, kas turēja gultu.

«Tu mani nogalina,» meitene nokrita uz krēsla. – Kā tu vari šādi uzvesties?

– Viegli! – Vē novilka savu T-kreklu un pārklāja pidžamas kreklu. – Es varu tevi iemācīt, ej, kamēr es pasniedzu bezmaksas meistarklases.

«Tad labāk, ja mani tūlīt izraida no šejienes.»

– Kā vēlies. Es iešu gulēt – Vesta uzkāpa pa kāpnēm un devās gulēt, šodien bija pārāk gara un notikumiem bagāta diena, un viņa noteikti bija pelnījusi mierīgu un veselīgu miegu.

Meitene apsedza galvu ar segu, saldi žāvājās un aizvēra acis. Līdz pirmdienas rītam nebija palicis daudz laika.

8. NODAĻA


STARPPERSONĀLĀS ATTIECĪBAS.

Mēs visi sevi saucam par daudzpusīgiem cilvēkiem, mums šķiet, ka mēs par visiem zinām visu. Tipisks vairuma cilvēku nepareizs priekšstats. Mēs zinām un redzam tikai to, ko paši vēlamies redzēt. Mēs ne vienmēr redzam acīmredzamas lietas, kas ir mūsu deguna priekšā. Katrs no mums dzīvo savā pasaulē. Tas nemaz nav slikti, tas viss labi iekļaujas cilvēka normālā uzvedībā. Galu galā katrs no mums dzīvo un redz to, ko vēlas.

Bet vienmēr pienāk brīdis, kas atklās noslēpumus. Parasti viss, ko tik spītīgi nepamanījām, iznāk visnepiemērotākajā brīdī. Un tad mūsu pazīstamā pasaule sabrūk. Ziniet, ārsti to sauc par «komforta zonas atstāšanu», kad mēs nonākam situācijā, kas mums ir neierasta un piedzīvojam stresu. Tam nav nekā slikta, stress mūs stiprina, bet fakts ir tāds, ka ne katrs var atstāt šo zonu un ieiet vietā, kur neko nezina.

Katram no mums aiz muguras ir savs noslēpums, kādam tas ir briesmīgi, kādam ne tik ļoti. Dzīve mums dāvā ne tikai atmiņu bagāžu, bet arī skeletu skaits mūsu personīgajā skapī vairojas. Pasaulē nav neviena kristāldzidra cilvēka. Katrs ir kaut reizi melojis. Mēs nerunājam par globāliem meliem, vienkārši katrs uz ierasto jautājumu «kā tev iet?» vismaz vienu reizi ir atbildējis ar meliem. Dažreiz ir vieglāk melot, nekā atzīt pasaulei, ka jums neklājas labi un jums ir vajadzīga palīdzība.

Meliem ir dažādas formas, taču beigu beigās, sasniedzot derīguma termiņu, tie atstāj nepatīkamu pēcgaršu dvēselē, un daudzas lietas, par kurām mēs iepriekš tikām dārgi, sabrūk. Katram ir savs iemesls meliem un katrs personīgi cenšas attaisnot savus melus sev. Protams, meliem nav nekāda attaisnojuma. Taču daudzi izvēlas melu ceļu.

Rīts. Aleksandra Isajeva dzīvoklis.

Isajeva ģimene nekad nav piedzīvojusi finansiālas problēmas. Arsēnija tēvs Aleksandrs sāka strādāt ļoti agri, un līdz četrdesmit piecu gadu vecumam viņam ir diezgan labs kapitāls. Viņam ir vairāki dzīvokļi visā valstī, pāris mājas un īpašumi ārzemēs, kā saka, nevar aizliegt dzīvot skaisti. Vīrietis vienmēr centās savas ģimenes labā; kad sieva bija dzīva, viņš visu darīja viņas labā. Kad viņa bija prom, viņš visu uzmanību pievērsa dēlam, taču šķiet, ka Arsēnijam tēva aprūpe nemaz nav vajadzīga.

Pēc sievas nāves dēls pilnībā pārtrauca ar viņu sazināties, visas viņu sarunas beidzas tikai ar to, ka Senija lūdz vai nu atvērt viņam kontu papildus vadītājam, vai arī, ja runa ir par citiem finanšu jautājumiem. Kamēr Isajevs ir nepilngadīgs, viņš nevar patstāvīgi pārvaldīt savu nopelnīto naudu.

Aleksandrs ir ļoti noraizējies par savu dēlu, taču viņi nekad neuzdrošinās ar viņu runāt no sirds uz sirdi. Atmiņas par traģēdiju joprojām ir pārāk spilgtas abu atmiņā, šķiet, ka abi ar jebkādiem līdzekļiem cenšas izvairīties no sarunas, lai tikai nepieskartos sāpīgajai tēmai.

Isajevs vecākais stāvēja lielā un gaišā vannas istabā spoguļa priekšā un noskujās. Vīrietis domāja, ka ir pienācis laiks izlīgt ar dēlu un izstāstīt visas mātes nāves detaļas. Vīrietim ir apnicis daudz ko slēpt no dēla, viņam ir tiesības zināt, kas īsti noticis. Bet Senija var viņam neticēt, un patiesība var viņus vēl vairāk atdalīt; veiksmīgais uzņēmējs nezināja, kā atrisināt šo problēmu, lai gan viņš risina visus citus jautājumus uzreiz. Vīrietis bija iegrimis pārdomās un nepamanīja, kā istabā ienāca stalta, apmēram četrdesmit gadus veca sieviete. Viņa piegāja pie viņa un apskāva viņu no aizmugures, uzlika skūpstu uz viņa pleca.

– Labrīt! – Altmans pievilka, ciešāk piekļaujoties vīrietim.

– Kā tu gulēji, mīļā? – Aleksandrs jautāja, ieslēdzot ūdeni.

«Ar jums ir labi, kā parasti,» sacīja Ludmila un, atlaidusi vīrieti, viņa apsēdās uz izlietnes malas.

Isajevs noliecās, lai nomazgātu atlikušās putas, kad viņš pacēla galvu, sieviete viņam pasniedza svaigu sniegbaltu dvieli.

– Par ko tu tik ļoti domā? – viņa jautāja, ieraugot sava mīļotā vīrieša domīgo skatienu.

«Es domāju, ka mums ir pienācis laiks izstāstīt Bellai un Senijai visu,» viņš atbildēja, abas rokas noliecot uz izlietnes un skatoties uz viņu. «Agrāk vai vēlāk viņi visu uzzinās.»

– Mēs ar jums jau esam runājuši par šo tēmu. Bella vēl nav gatava dzirdēt, ka man ir jauns romāns. Viņa jau šobrīd pārdzīvo grūtu periodu, un tas viņu beidzot piebeigs. Un Senija, visticamāk, nebūs apmierināta ar šīm ziņām – Ludmila satvēra Isajeva roku. – Jūs viņus pazīstat, viņi abi ir pārāk emocionāli un var pieļaut daudz kļūdu.

На страницу:
5 из 8