bannerbanner
На стрімчаках божевілля
На стрімчаках божевілля

Полная версия

Настройки чтения
Размер шрифта
Высота строк
Поля
На страницу:
6 из 6

Відсутність у вцілілому уривку вказівки на кладовище, де насипали цю могилу, дуже ускладнила пошуки, і могила Нафталі Філда здавалася такою ж примарно-невловимою, як і місце поховання самого Карвена. Але у випадку з першим не існувало загальної змови мовчання і можна було з повною упевненістю очікувати, що рано чи пізно знайдеться надгробний камінь із написом, навіть якщо виявляться втраченими всі інші записи. Звідси й поневіряння Чарльза по всіх кладовищах, за винятком хіба того, що містилося при церкві святого Іоанна (колишня Королівська церква) і старовинних могил Конґреґаційної церкви серед поховань у Свен-Пойнті, позаяк шукач дізнався, що Нафталі Філд був баптистом.

4

Наближався травень, доктор Віллетт на прохання Варда-старшого ознайомився з усією інформацією про Карвена, яку Чарльз повідомив батькам, коли ще не зберігав у такий суворій таємниці свої дослідження, і побалакав із хлопцем. Бесіда не принесла явної користі і не спричинила якихось відчутних наслідків, бо Віллетт упродовж усієї розмови відчував, що Чарльз урівноважений і поглинутий справами, які вважає надзвичайно важливими. Але вона принаймні змусила юнака дати якісь раціональні пояснення своїм останнім вчинкам. Вард належав до типу незворушних і безпристрасних людей, котрих нелегко збентежити, він погодився розповісти про свої пошуки, однак промовчав про їхні цілі. Він визнав, що папери його прапрапрадідуся містять певні таємниці, про які знали вчені минулих століть, здебільшого зашифровані, важливість яких порівнянна лише з відкриттями Бекона, а можливо, навіть перевершує їх. Але для того, щоб повною мірою осягнути суть цих таємниць, необхідно співвіднести їх із теоріями того часу, багато з яких уже повністю застаріли або забуті. Тому якщо розглядати їх у світлі сучасних наукових концепцій, то вони здадуться позбавленими будь-якого сенсу та втратять свою сенсаційність. Аби зайняти гідне місце в історії людської думки, компетентна людина має подати їх на тому тлі, на якому вони розвивалися. Отож Вард присвятив себе саме цьому завданню. Він прагнув якнайшвидше осягнути ці забуті знання та мистецтва древніх, як обов’язкову умову для пояснення даних Карвена, і сподівався колись оприлюднити повну інформацію про предмети, що представляють надзвичайний інтерес для всього людства й особливо для науки. Навіть Ейнштейн, як він заявляв, не зміг би глибше змінити розуміння сутності всієї світобудови.

Конец ознакомительного фрагмента.

Текст предоставлен ООО «ЛитРес».

Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию на ЛитРес.

Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.

1

Джованні Альфонсо Бореллі (1608—1679) – італійський фізіолог, фізик і математик епохи Відродження.

2

Дорійський ордер – один із трьох стилів давньогрецької або класичної архітектури, при якому колони вирізнялися відсутністю бази.

3

Іонійський ордер – один із трьох ордерів давньогрецької або класичної архітектури, який відрізняється від дорійського ордера стрункішими пропорціями та декором усіх його частин.

4

Декокт – особливий відвар із овочів, фруктів і трав.

5

Нарра/ансетти – індіанське плем’я, що здавен проживало на території сучасної Нової Англії.

6

Ян Баптиста Ван Гельмонт (1580—1644) – нідерландський натураліст, лікар і теософ-містик, котрий запровадив у наукову термінологію слово «газ»; Сільвіус Якобус (1478—1555) – французький анатом, він одним із перших проводив дослідження на людських трупах; Йоганн Рудольф Ґлаубер (1604—1670) – німецький алхімік, аптекар і лікар; Роберт Бойль (1627—1691) – англійський хімік, фізик і філософ, один із засновників Лондонського королівського товариства; Герман Бургаве (1668—1738) – нідерландський лікар, ботанік і хімік, один із найвидатніших медиків XVIII ст.; Йоґанн Йоахім Бехер (1635—1682) – видатний німецький хімік і лікар; Ґеорґ Ернст Шталь (1659—1734) – німецький лікар і хімік.

7

Ґілберт Стюарт (1755—1828) – американський художник, котрий разом із Джоном Коплі вважається засновником живопису США.

8

«Цукровий акт» – прийнятий британським парламентом документ із метою митних зборів, а не регламентування торгівлі. Він замінив «Акт про патоку» 1733-го, за яким ввезення в англійські колонії рому та сировини для його виробництва – патоки – обкладалися митом.

9

Едвард, принцВельський (1330—1376) – старший син короля Едварда ІІІ Плантаґенета; першим в Англії отримав титул герцога (а прізвисько «Чорний принц» отримав за колір обладунків).

10

Джованні Пікоделла Мірандола (1463—1494) – італійський мислитель і філософ епохи Відродження, представник раннього гуманізму.

11

П’єр Борель (1620—1671) – французький хімік.

12

Переклад Івана Огієнка.

Конец ознакомительного фрагмента
Купить и скачать всю книгу
На страницу:
6 из 6