bannerbanner
Тарас Шевченко: сто днів кохання
Тарас Шевченко: сто днів кохання

Полная версия

Настройки чтения
Размер шрифта
Высота строк
Поля
На страницу:
7 из 7

3

Чужбинський Олександр (він же Афанасьєв-Чужбинський) – український письменник, етнограф. Знайомий з Т. Г. Шевченком. Автор роману «Петербурзькі картярі». Писав російською мовою. Написав цікаві спогади про Т. Г. Шевченка, який свого часу намалював його портрет.

4

Сиріус – 1,46 візуальної зоряної величини, найяскравіша зоря в сузір’ї Великого Пса і всього зоряного неба. Її світність у 28 разів перевищує світність Сонця.

5

За енциклопедичним словником Брокгауза і Ефрона, Потоки – село в Київській губернії Канівського повіту – за 30 верст від Канева. Нині входить до Миронівського району Київської області. Населення за переписом 2001 року – 1106 осіб. Засноване у 1500 році.

6

Качанівка – селище Ічнянського району Чернігівської області. Палацово-парковий ансамбль – маєток Рум’янцева-Задунайського, згодом Тарновських. У Качанівці діяла майстерня кріпацьких вишивальниць. У XIX ст. в маєтку бували М. Гоголь, Т. Шевченко, В. Штернберг (написав тут картину «В Качанівці у Тарновських» і пейзажі). М. Глінка написав тут романси «Гуде вітер вельми в полі», «Не щебечи, соловейку» й перші частини опери «Руслан і Людмила». І. Рєпін починав тут роботу над картинами «Запорожці» та «Вечорниці». Після смерті Т. Шевченка в Качанівці в його пам’ять насипано високу могилу, в якій 1893 року поховано товариша поета – Г. Честахівського. Було зібрано багато пам’яток української старовини, різних колекцій, а також численні особисті речі і документи, пов’язані з життям і творчістю Шевченка. Згодом ці матеріали передано до Чернігівського історичного музею. Нині Качанівка – кліматичний лісовий курорт.

Конец ознакомительного фрагмента
Купить и скачать всю книгу
На страницу:
7 из 7