Полная версия
Šķīrušies ģenerāļa padomniece
"Man arī šķiet, ka tas nav vispārējs," es atzīmēju.
– Bet kāpēc?! – Mūsu grāmatvede ir vēl vairāk aizvainota. "Viņš iepriekš pie mums nestrādāja, pretējā gadījumā visi viņu pazītu, bet tagad viņš iet kopā ar mūsu direktoru, viņi sazinās kā draugi."
"Viņam ir militārpersona raksturs, nevis ģenerālis, bet varbūt kāds ģenerālis," es jautri šņācu, atceroties Sofijas Petrovnas vīra vārdus. – Varbūt kāds goda uzaicināts liela klienta pārstāvis.
"Viņš ir ģenerālis vai ģenerālis, bet viņš ir labs," atzīmē Nataša, šķieldama kā kaķis uz skābo krējumu, bet direktors un viņa pavadonis slēpjas aiz atsevišķas zāles-restorāna durvīm, kas paredzētas īpaši vadītājiem. – Bet es ceru, ka tas nav ģenerālis, pretējā gadījumā mani apkrāps.
Kolēģe pēkšņi izlēmīgi pieceļas kājās.
– Nataša, kur tu dosies? – neizpratnē jautāju. Nata paguva tikai pāris malkus kafijas.
"Es došos izmeklēt, kamēr daudzi vēl ir šeit." Gribu noskaidrot, kurš ir ģenerālis un kurš suns bez sirdsapziņas.
Nataša apņēmīgi kaut kur devās.
"Šķiet, ka Natālija ir sarūgtināta, bet es arī vakar dzirdēju informāciju, ka tas varētu būt ģenerālis," Iļja man konfidenciāli sacīja, pieklusinot balsi. – Tikai daži cilvēki zināja, bet visa mūsu augstākā vadība korporatīvās ballītes laikā slēpās VIP telpā otrajā stāvā ar spoguļlogiem, kas pavērās uz koptelpu. Viņi tur sēdēja kā debesu būtnes, sēdēja virsū un vēroja mūs. Pat apsardze apsargāja ieeju šajā zālē, lai neviens cits netiktu cauri, un arī šī tur bija.
Spriežot pēc Iļjas indīgā toņa, viņam īsti nepatīk priekšnieku uzvedība.
– Protams.
– Anya, varbūt varam satikties kādreiz pēc darba? Tā kā vakardiena neizdevās, mēs dzersim tēju kaut kur citur. Varēšu tevi aizvest rīt pēc darba. Iesim uz manu māju.
Es paskatos uz Iļju, un viss manī pretojas viņa priekšlikumam.
– Es nezinu, es joprojām nejūtos ļoti labi pēc vakardienas un vispār. Es domāju, ka man ir jāatveseļojas.
– Saprotu, zvani kad gribi. Tev ir mans telefona numurs, vai ne?
"Tā ir problēma ar tālruni." Vakar kaut kur to pazaudēju, nevaru atrast.
– Es varu palīdzēt meklēšanā.
– Es būtu pateicīgs.
Visu laiku pirms aizbraukšanas pavadīju kopā ar Iļju, meklējot mistiski pazudušo ierīci. Viņi to nekad neatrada, taču viņa atzīmēja, ka Iļja ir patīkams cilvēks, viņš neapvainojas, palīdz, un saziņa ar viņu ir tik gluda, mierīga un ērta.
Beidzot devāmies uz reģistratūru. Es atstāju savu e-pastu saziņai. Ko darīt, ja viesnīcas darbinieki atrod manu tālruņa numuru?
“Šeit, netālu, izejot ārpus teritorijas, var atrast saziņas salonu, ja steidzami vajadzīgs telefons,” līdzjūtīgi saka meitene reģistratūrā.
"Paldies, bet mums drīz jādodas prom, es kaut ko nopirkšu mājās," es skumji nopūšos. Es jūtos ļoti neērti bez telefona.
Iļja klusi pagrūda mani sāņus un pamāj kaut kur uz sāniem. Paskatos tur, un izrādās, ka vīrietis, kurš, iespējams, ir ģenerālis, piegāja pie letes.
"Meitiņ, es aizeju, ļaujiet viņiem paņemt numuru," šis ģenerālis pārsteidzoši saka, apvienojot maigu un pavēlošu toni, un tad izņem tālruni no kabatas un noliek to uz letes. – Šodien skrienot tavā parkā atradu telefonu. Varbūt kāds meklē.
– Ak, tas ir mans! – es laimīgi atviegloti izelpoju, atpazīstot mūžībā nolietotā maciņa oriģinālo krāsu. Es speru soli pretī vīrietim un paķeru telefonu no letes, neticot savai veiksmei. – Paldies! Paldies! Viņš strādā?
Mēģinu to ieslēgt, bet telefons nereaģē.
"Tas gulēja sniegā, varbūt vairs nedarbosies," tikmēr atzīmē vīrietis.
– Bet vismaz SIM karte paliks, es nezinu, kā jums pateikties!
Es sāku rakņāties pa savu maku, meklējot skaidru naudu.
"Paldies vēlāk," svešinieks sausi saka un aiziet.
Tiesa, paspēris pāris soļus, viņš pagriežas.
– Vai jūs vēl kaut ko pazaudējāt?
– Kas?
– Nu, varbūt es atradīšu vēl dažas tavas lietas. Lai uzreiz zinātu, kam to dāvināt.
"Laikam nē," es atbildu nosarkusi. Nemaz nerunājot par pazaudētu apavu, nemaz nerunājot par pilnīgi jaunu mežģīņu krūšturi.
– Protams?
– Klausies.
– Labi.
Tas arī viss, tagad viņš noteikti ir prom.
"Šķiet, ka mūsu jaunajam ģenerālim ir savas dīvainības," atzīmē Iļja, skatoties uz halles aizvērtajām ieejas durvīm, aiz kurām vīrietis pazuda.
10. nodaļa
Pēc stundas es iekāpu autobusā. Mūsu uzņēmums pasūtīja vairākus autobusus, lai nogādātu savus darbiniekus līdz metro. Tie, kuriem ir mašīnas, no svētkiem izbrauca vakar, bet tiem, kas speciāli ieradās šeit bez auto, lai izklaidētos līdz rītam, transports, protams, šobrīd ļoti noder.
Es piespiežu savu sāpošo galvu pret vēso stiklu. Pat tablete neko daudz nepalīdzēja. Blakus sēdeklī atkrīt neapmierināta, dusmīga Nata.
– Oho, cik viss ir satriecoši!
– Nataša, ko tu dari?
– Aiziet! Es uzzināju par Kārenu, šo zandartu!
– Ko tu uzzināji?
– Jā, tā nav vispārēja lieta, tas ir jaunums!
– PVO? No varas iestādēm? Vai vienkāršs strādnieks?
– Jā, viņš nemaz nav mūsējais. Viesnīcā viņš strādā virtuvē. Un pat ne pavārs, bet palīgs. Es jau sen esmu pieradusi pie tādiem korporatīvajiem pasākumiem kā pie mums, ārpus darba maiņas ģērbties pieklājīgāk un fotografēt siltus cāļus,” pēkšņi iesmējās Nataša. "Es jūtos kā idiots, bet vismaz ar viņu nebija nekā slikta." Un zini, kas ir pats smieklīgākais?
– Kas?
– Es neesmu vienīgais. Šeit ir vesela strādnieku un pastāvīgo atpūtnieku bara, kas gatavi uz ausīm karināt jebkādas nūdeles. Kamēr es izmeklēju, kas un ko, es uzzināju tik daudz lietu. Tonakt tik daudzas mūsu tantes gulēja ar “ģenerāli”. Es smējos līdz žagas. Pat mūsu galvenā kuce ir personāla daļas vadītāja, un viņi saka, ka viņa par to iekrita, viņi redzēja viņu tualetē ar vīrieti, kurš šorīt slaucīja pagalmu. Un viņa turpina lielīties, ka tagad ir nodibinājusi kontaktu ar ģenerāli. Viņa tik lepni staigā apkārt, piespiežot seju.
Nataša klusi ķiķina. Man patiktu viņas dzīvespriecība arī krīzes situācijās.
"Klausies, varbūt," Nata karsti čukst man ausī. "Jūs nenokļuvi Iļjušā, jo kāds "ģenerālis" jūs arī pārtvēra pa ceļam?
Nataša jautāja un atkal sāka smieties, tik skaļi. Viņi skatās uz mums. Pretīgākais šajā situācijā ir tas, ka viņai varētu būt taisnība.
Es saviebos, atkal mēģinot kaut ko atcerēties. Nē, es nedomāju, ka biju kopā ar viesnīcas darbinieku. Es atceros, ka izskrēju no kāda cita istabas. Tas nozīmē, ka viņa nevienu nav atvedusi pie sevis, un maz ticams, ka darbinieks būtu aizvedis dāmu uz tukšu istabu; par to viņš, iespējams, varētu saņemt lidojumu.
Mēs ar Natašu vienojāmies, ka ne viņa, ne es nevienam nestāstīsim par viena otra piedzīvojumiem, noteikti nebija ar ko lielīties. Es pat nevaru lepni pasniegt to savam vīram kā nodevību, jo es īsti neatceros, kas patiesībā notika un kas bija manas iztēles auglis.
Ierodoties mājās, lēnām saliku mantas savās vietās un devos uz veikalu, lai iegādātos jaunu telefonu, jo pēc vecā izžāvēšanas tas joprojām nedarbojās.
Es nopirku vienkāršāko un lētāko modeli un atklāju, ka esmu sabojājies. Tas tā, vīra alga un ligzdas ola ir izniekota visādām blēņām, un līdz algai vēl divarpus nedēļas un kaut kā vēl jāsvin Jaunais gads bez santīma kabatā. Mans vīrs krāpa, man nav naudas, jūtu, ka šis būs skumjākais Jaunais gads.
Ieliku SIM karti jaunajā telefonā un uzreiz zvanīja. Ak, Kostja. Vai jums tiešām ir garlaicīgi? Es nemaz nezvanīju, bet tad pēkšņi, it kā gaidīju, kad parādīšos piekļuves zonā.
– Sveiki…
– Kāpēc tev tik ilgi bija izslēgts telefons?! – vīrs agresīvi, aizskaroši un nesasveicinoties jautā.
– Vai es viņu pazaudēju?! – Kostja jau kliedz man ausī.
– Vai tu nevari runāt klusāk? Kāpēc tu kliedz?! – Es arī paceļu toni.
– Kur. Tu. Pazaudēji viņu?
"Vakar korporatīvajā ballītē."
– Kur?
"Ja es būtu zinājis, es to nepazaudētu."
– Tu man zvanīji nakts vidū, bet es biju ārpus diapazona, tad saņemu ziņu, es tev pārzvanu, bet tu jau esi ārpus diapazona. Pastāsti man, kāpēc, pie velna, tu klīst korporatīvajos pasākumos?
– Ko, es nevaru, vai kā? Es vienmēr gāju pie viņiem.
– Korporatīvā ballīte viesnīcā! – vīrs atkal kliedz. – Vai tu tur nakšņoji?!
– Ko tad?
"Es mēģināju tev piezvanīt visu nakti tikai minūti pēc tam, kad tu zvanīji." Kur var pazaudēt telefonu nakts vidū, vai ne?! Un kāpēc kāds puisis šorīt atbildēja uz manu zvanu?! – viņa atrāva klausuli, lai paglābtu ausis no niknās kliegšanas. Zosāda pārskrien pa ādu. Kā būtu, ja telefons būtu pie cilvēka, pie kura pavadīju nakti? Tad viņš atbildēja uz vīra zvanu, nobijās, izmeta telefonu, un tad vīrietis viņu atrada? Tagad doma par atriebību nodevības veidā man šķiet šausmīga. Tāda sajūta, ka Kostja ir gatava mani nogalināt. Baisi.
– Kā lai es zinu? Laikam atradu. Ko tu atbildēji?
– Lai es vairs nezvanītu uz šo numuru!
Neskatoties uz situācijas kritiskumu, viņa gandrīz iesmējās. Varu iedomāties, kā Kostja sajuka prātā.
– Varbūt tas bija zaglis? Viņš to pateica, tad nobijās, izmeta telefonu, un tad viņi to atrada. Viņi to man iedeva reģistratūrā, vairs nestrādāja. Es tikko nopirku jaunu.
– Tātad jūs arī iztērējāt naudu jaunam telefonam? Vai mēs, miljonāri, pērkam jaunu telefonu?! Vajadzēja man rakstīt sociālajos tīklos datorā, mamma būtu atnākusi un iedevusi savu veco telefonu. Tas joprojām ir dīkstāvē.
Viņa aizvēra acis un klusībā skaitīja līdz pieciem, dziļi elpodama. Kostja vēl nezina par kažoku.
– Kāpēc tu klusē?!
– Kostja, es esmu stresā jūsu nodevības dēļ. Es ne tikai nopirku sev jaunu telefonu (neuztraucieties, tas ir vienkāršākais un lētākais modelis), bet arī kažoku. Neuztraucieties arī ar atlaidi.
– Kas?! “Kostja kliedza tik skaļi, ka tuvumā esošie cilvēki sāka skatīties apkārt. Jā, es nolēmu, ka labāk tagad runāt par lielo robu budžetā, lai līdz atgriežoties viņam ir laiks morāli atdzist un pieņemt to.
"Es salstu vecajā dūnu jakā, ko valkāju pirms universitātes." Cik reizes es jums par to esmu stāstījis? Bet tagad ir labi, silti.
– Tu esi kļuvis traks, vai ne?! Visus lielākos iepirkumus saskaņojam kopā. Kā tagad sagaidīsim Jauno gadu? Vai jūsu krātuvē kaut kas palicis?
"Nekas, un arī atlikušo algu iztērēju no kartes, arī stresa mazināšanai, bet, tā kā tā sanāca, lai nenomirtu badā, varat iet svinēt kopā ar priekšnieku." Viņa droši vien tevi pabaros. Nu, paēd komandējumā. Lai gan nē, jūs kļūsiet resnāks, jūs zaudēsit savu formu, jūs vairs nebūsit tik labs, jūsu priekšnieks zaudēs interesi un nepaaugstinās jūs.
– Vai tu esi galīgi no prāta?
Kostja atmeta zvanu, kas lika man justies ārkārtīgi atvieglotam.
Lai nu kā, jau tā ne pārāk labais garastāvoklis tika pilnībā sabojāts. Kostja ieradīsies pēc nedēļas, un viņš, iespējams, sāks skandālu. Es biju tik sarūgtināts, kad viņš aizbēga komandējumā, es iedomājos, kā viņš pārnāks mājās nosauļots un laimīgs, bet tagad domāju, ka būtu labāk, ja viņš tur paliktu ilgāk, es viņu nemaz negribu redzēt, tas ir apgrūtinoši.
11. nodaļa
Es neko citu nepirku, man joprojām nebija nekā, es gāju gulēt izsalcis, lai ietaupītu pārtiku, un arī tas nepalīdzēja manam garastāvoklim.
No rīta, pabrokastojusi ar kailiem griķiem un mierinājusies, ka uzasināšu figūru, devos uz darbu, un tur, protams, mani uzbruka jautājumi, kā pagāja nakts. Iedomājieties sieviešu vilšanos, kad viņas uzzināja, ka nav par ko stāstīt. Sieviešu grupai pielāgoju versiju, sakot, ka svinību laikā biju tik nogurusi, ka nevarēju tikt pie Iļjas. Nestāstiet viņiem, ka tas, iespējams, ir sasniedzis kādu, bet tas nebija Iļja. Viena lieta – cēla atriebība nodevējam vīram ar pieklājīgu un daudzsološu komandas apstiprinātu vientuļo priekšnieku, un cita lieta – nav zināms, ar ko gulēt, uzreiz uzliks netikles zīmogu, un informācija arī nonāks. Iļja, un viņš apvainosies.
Sarunās un diskusijās par kolēģu uzvedību korporatīvajā ballītē viņi kaut kā aizmirsa par darbu, un tad pēkšņi atskanēja zvans. Sofija Petrovna atbild uz zvanu, viņas seja kļūst saspringta, viņa dod signālu, lai troksnis būtu mazs, zvans ir no centra, un no turienes viņi reti zvana dīkstāvē.
Viņi kļuva klusi.
– Kas? Kam? Uz centru? Priekš kam? Nerunā? Nu, vismaz kāda iemesla dēļ? Jā, bez instrukcijām darba dienas sākumā viņi nezvana priekšniekam pamatota iemesla dēļ. Es viņai pateikšu.
Sofija Petrovna atmeta zvanu un pēkšņi paskatījās uz mani drūmi, ar līdzjūtību.
– Anija, sagatavojies, tevi steidzami izsauc uz centru.
Man palika auksti pirkstu gali.
– Es?
– Jā.
– Par ko?
– Nezināms. Viņiem netika lūgts ņemt līdzi nekādus dokumentus.
–Kur man jāiet?
– Vispirms mūsu ģenerālsekretāram, un tad viņi jums pateiks. Kā es saprotu, jūs tiekat aicināts uz sarunu ar vadību.
"Bet es nesaprotu, kāpēc."
– ES arī. Ja tas būtu kāda laba iemesla dēļ, viņi teiktu uzreiz, un nav acīmredzamu iemeslu. Tava dzimšanas diena drīz netuvojas, tu darbā neesi īpaši izcēlies. Ak, Anka, varbūt tu kaut ko izdomāji korporatīvajā ballītē? Varbūt apvainojis nepareizo cilvēku?
– Šo es neatceros.
– Vispār ātri sagatavojies un ej. Viņi brīdināja, ka kavēšanās nebūs. Un šī…
Tu izskaties neoficiāls. Centrā visi valkā uzvalkus. Kā tur var iet džemperī un džinsos? Arī ar vadību, ja ir tikšanās. Ak, nepatikšanas. Uzvelc vismaz kādu kosmētiku.
Jā, es valkāju kosmētiku. Bultas manā acu priekšā nemaz neiznāk, jo man trīc rokas. Nezināmais ir biedējošs. Un man personīgajā dzīvē viss ir tik slikti, naudas nav, ja tikšu par daudz atlaists un saņemšu tikai kaut kādu naudas sodu, pasaule no bezcerīgi pelēkas kļūs pilnīgi melna.
Viņi līdzjūtīgi skatās uz mani. Nataša ir kļuvusi klusa, skumji sēž stūrī, piespiežot no ledusskapja pie pieres minerālūdens pudeli.
“Lūk, uzvelc manu jaku,” saka Sofija Petrovna, izvelkot jaku, lai dotos uz centru. – Jebkas ir labāks par neko.
Es pateicīgi pamāju, bet atsakos. Jaka nav man piemērota izmēra, tā izskatītos pilnīgi šausmīgi ar apjomīgu džemperi. Es iešu kā ir.
Es drebēju sabiedriskajā transportā vistumšākajā noskaņojumā. Jūs pat nevarat piezvanīt savam vīram, lai sūdzētos, pēc vakardienas zvana es viņam pati nezvanīšu, un viņš nesteidzas. Man šķiet, ka viņš ilgi bija meklējis iemeslu, lai tik labi sastrīdētos un padarītu mani vainīgu, un beidzot to atrada.
Ierodoties galvenajā ēkā, es jutos bailīgs. Es pat negribu iet iekšā. Ēka ir daudzstāvu, stikla, tik ļoti atšķiras no mūsu zemās un nobružātās. Ēkā ienāk cilvēki, visi lietišķi, uzvalkos, mēteļos, ar tētiem. Kā es varu tur iet savos džinsos? Īpaši augstākajai vadībai. Teikšu tā… Man palika slikti, kamēr braucu. Es nevaru tuvoties, pretējā gadījumā es inficēšu visus.
Kaut kā pārvarēju sevi un savas bailes. Samulsusi paeju garām apsardzes postenim un atstāju kažoku garderobē. Viss apkārt ir tik foršs, stilīgs, pretenciozs. Psihiski ciešot, es uzkāpju augstu, augstu spoguļattēlu liftā.
Viņa atrada sekretāres kabinetu, kautrīgi pieklauvēja un iegāja vēl vilcinošāk. Uz šo brīdi mana apmulsuma un panikas pakāpe bija sasniegusi maksimumu.
Bet sekretāre man pārsteidzoši draudzīgi uzsmaidīja, piedāvāja tēju, teica, ka būs jāpagaida, un, kad atteicos dzert tēju, aizveda mani uz atpūtas istabu, kur jau sēdēja divas meitenes. Atšķirībā no manis viņi ir ģērbušies vairāk nekā skaisti, un, neskatoties uz to, ka viņi ir uzvalkos, vairāk nekā eleganti un stilīgi.
"Šīs meitenes ieradās agrāk, tāpēc jūs pēc viņām dosieties runāt ar varas iestādēm," laipni paskaidro sekretāre. – Es nākšu pēc tevis.
Ā, tas ir, es neesmu vienīgais, kurš pie kaut kā vainīgs, kurš nez kāpēc tika uz šejieni izsaukts. Nu, garīgi ir nedaudz vieglāk.
Kad sekretāre aizgāja, uzreiz jautāju meitenēm, par kādiem grēkiem viņas te sauc. Atbildot uz savām drēbēm, saņemu neizpratnes un pat riebuma pilnus skatienus. Izrādās, viņi šeit nestrādā, viņi ieradās uz interviju personīgā asistenta amatam.
Hmm, tas ir, viņi ieradās cita iemesla dēļ, tas ir skumji, mums būs jāturpina minēt, kur bija naudas sods. Paskaties, Sofija Petrovna jau raksta, jautājot, kādas ziņas, viņa nezina, ka es nemaz nesteidzos, un tagad mums vēl jāgaida.
Drīz vien istabā tika ievesta vēl viena vecāka sieviete. Izrādījās, ka viņa arī devās uz interviju, un viņa izskatījās lieliski, tīri dārgi, it kā viņa vēlētos saņemt interviju nevis tāpēc, lai kļūtu par personīgo asistenti, bet gan uzreiz, lai kļūtu par sievu.
Viena meitene aiziet, kaut kā ātri atnāk pēc otrās, un tagad sekretāre ienāk un zvana man. Es staigāju trīcošām kājām, mani nez kāpēc vispār neved uz deputāta kabinetu vai pat uz sēžu zāli.
Plašs birojs. Tikai no lielajiem priekšniekiem. Ak, pie galda sēž tikai viens vīrietis, “militārs”, kuru grāmatvede norādīja kā jauno iespējamo ģenerāli. Mans atjautīgais glābējs. Tikai šodien viņš ir uzvalkā, jaka ir nejauši uzmesta pār krēsla atzveltni, nav kaklasaites, baltā krekla piedurknes ir uzlocītas līdz elkoņiem, un, jāsaka, krekls cieši pieguļ viņa spēcīgajiem muskuļiem. , šķiet, ka tas tūlīt saplaisās no slodzes.
Es sastingu pie durvīm. Likās, ka manas kājas būtu sakņotas līdz grīdai.
"Nāc iekšā, Anna Vladimirovna," vīrietis saka, uzmanīgi un plēsonīgi skatīdamies uz mani. – Nebaidies, es tevi neēdīšu.
12. nodaļa
Kāpēc tad izskats ir tik izsalcis?
Es joprojām nesaprotu, kāpēc es esmu šeit, joprojām ir biedējoši, manas kājas joprojām ir vājas. Kaut kā viņa gāja uz priekšu un apsēdās uz krēsla malas. Ģenerālis… viņš joprojām ir ģenerālis vai kā? Kāpēc mani sauca pie viņa? Vispār vīrietis turpina uzmanīgi uz mani skatīties.
“Oho, šodien tu izskaties un radi par sevi pavisam citu iespaidu,” viņš domīgi saka… hmm.
– Es atvainojos, lūdzu, paskaidrojiet, kas jūs esat, kā jūs sauc, un kāpēc mani šodien uz šejieni sauca? – es kautrīgi jautāju.
Vīrietim pārsteigumā paceļas uzacis, un viņa acīs dzirkstī jautrība.
– Mani sauc Suvorovs Renāts Džorjevičs. Es vēl neesmu oficiāli iepazīstināts, bet esmu šī uzņēmuma jaunais izpilddirektors. Šobrīd izvēlos savu komandu. Konkrēti šodien – personīgais asistents. Ko jūs esat gatavs man piedāvāt kā personīgo asistentu? Kāpēc man vajadzētu izvēlēties jūs, ņemot vērā daudzās izvēles iespējas?
"Ahh…" es biju galīgi apmulsusi. – Varbūt tu mani jauc ar kādu? Es nepieteicos uz interviju ar tevi. Pareizāk sakot, es pat nezināju, ka tas notiks šodien.
– Voroncova Anna Vladimirovna, tas ir jūsu vārds, vai ne?
Spriežot pēc ģenerāļa izskata, es turpinu viņu ar kaut ko uzjautrināt, bet man tas nav smieklīgi.
– Jā.
"Tad es kaut ko nesaprotu." Vai tu tagad spēlē? Par ko?
Murgs. Man šķiet, ka mums ar šo vīrieti ir kaut kāds mežonīgs pārpratums.
– Nē, es nespēlēju.
"Jūs atnācāt pie manis nedēļas nogalē, bijāt gatavs burtiski darīt visu, lai iegūtu vietu, un tagad ir tā, it kā jūs redzētu mani pirmo reizi." Lūdzu, paskaidrojiet.
Man iekšā viss atdzisa, nogrima… un vispār. Vai es varu drīzumā tikt prom no šejienes?
Es šausmās skatos uz vīrieti.
– Vai es tevi kaut kā nokaitināju? Redzi… Es pilnībā neatceros nedēļas nogali. Korporatīvās nakts notikumi ir ļoti pēkšņi. Lai nu kā, es atvainojos par neskaidrībām, tas noteikti nebija paredzēts. Es nezināju par tevi vai tavu stāvokli.
Viņa ievilka galvu plecos un sarāvās. Kāda nelaime.
Ģenerālis šokā klusē. Es nožēlojami paskatos uz viņu.
– Vai varu iet?
– Apsēdies.
Renāts Džordževičs par kaut ko domā, skatās uz mani un aizkaitinoši bakstīja ar pirkstiem pa galda virsmu.
– Pieņemsim, ka tu mani nepazini. Pie kā jūs toreiz vērsāties ar mērķi, hm, iegūt paaugstinājumu?
"Am, man vispār nebija mērķa iegūt paaugstinājumu," es atbildu nosarkusi.
– Ar ko tu grasījies gulēt? – šoreiz ģenerālis jautā tieši, ar uzsvaru. Man liekas, ka mani pratina.
"Anija, neieslēdzies, ej bezsamaņā!" – mana zemapziņa burtiski kliedz uz mani.
"Ne ar vienu," es atbildu, sita ar skropstām. Viņa vēl nedaudz pavirzījās uz krēsla malu, gatava jebkurā brīdī izlēkt no šī kabineta.
"Tu melo," pārliecinoši un smaidot saka ģenerālis.
"Man tas nav vajadzīgs," es atbildu, nolaižot skatienu un nosarkstot dziļāk. – Man no tevis neko nevajag. Tātad… vai es iešu?
– Tu nepārtraukti centies kaut kur doties. Kad nolemšu, ka saruna ir beigusies, es tevi atlaidīšu pats. Labi, izlaidīsim jautājumu par to, pie kā jūs tagad vērsāties. Cits jautājums. Jūs atnācāt pie manis ar ļoti konkrētu piedāvājumu un nosacījumiem, es tiem piekritu. Jūs vakar vakarā izdarījāt man labvēlību un apsolījāt to turpmāk pildīt par to, ka es jūs aizvedīšu pie sevis. Esmu ar jums apmierināts, un principā esmu gatavs turpināt iesākto sadarbību. Izrādās, karjeras izaugsme, algu paaugstināšana un darbs centrā Tevi nemaz neinteresē?
Šausmās viņa pielika plaukstas pie degošajiem vaigiem.
– Gribi teikt, ka es atnācu pie tevis naktī uz korporatīvo ballīti un… mēs gulējām kopā?
– Kā tu domā, ko mēs naktī darījām manā gultā? – ģenerālis plati pasmaida. – Mēs vienkārši parunājāmies, apskāvāmies un devāmies gulēt? Tu ienāci manā istabā ar ļoti noteiktiem nodomiem un tad uzvedies daudz pārliecinošāk, vismaz zināji, ko vēlies.
"Es neticu," skumji nočukstu. – Es nevarēju atnākt pie tevis. Es nezināju ne tevi, ne tavu numuru, un kā es varēju aizbraukt pie tevis? Tu mani joko, vai ne?
– Un šķiet, ka tu mani apvaino. Nekad agrāk nav gadījies, ka sieviete aizmirstu par nakti ar mani.
Renāts pieliecas. Spriežot pēc skaņas, viņš atver atvilktni galdā un izņem…
Pazīstama melna kurpe, kas atbilst tai, kas man joprojām ir, ar skaļu būkšķi piezemējas uz galda virsmas. Arī mana sirds tagad stipri dauzījās.
– Tavs?
Protams, es viņu atpazinu, es pazudīšu zemē!
"Nē," es negatīvi pakratu galvu, es nenoliedzu, ka kurpe ir mana, es noliedzu šo apkaunojošo realitāti.
– Un izmērs, šķiet, ir tavs. Vai man to vajadzētu pielaikot jums? – ģenerāldirektors iesmējās.
"Nevajag," es turpinu negatīvi kratīt galvu. – Man ir otrs. Kurpes ir manas, bet tas neko nepierāda. Es varētu… – sāpīgi nodomāju. – Nejauši ieejiet savā istabā un aizmigt. Iespējams, jūs tur nemaz neesat bijis.
"Un tas jums vispār neatgādina notikumus, kas notika starp mums?" – no galda apakšas Renāts Georgijevičs raiti paceļ aiz siksniņas manu pavisam jauno krūšturi, kuru paspēju uzvilkt tikai vienu reizi.
Viņa aiz kauna aizvēra acis. Es joprojām cerēju, ka esmu viņu pazaudējusi kaut kur citur. Vai varbūt tas ir labi, tad būtu jautājumi par citu vietu, un ko es tur darīju, lai viņu pazaudētu.
Manu prāta acu priekšā parādās karsta aina ar karstu skūpstu, ciešs apskāviens un veiklās, prasmīgās rokas noņem manu kleitu. Viss notiek tumsā, bet izmēra ziņā vīrietis jūtas liels, noteikti ne kā Iļja.
Es atveru acis un paskatos uz ģenerāli. Plēsīga, gaidoša šķielēšana, kas nenolaiž acis no manis.
– Vai drīkstu tagad iet?
13. nodaļa
"Es tevi neturēju ar varu."
ES pieceļos.
– Pasteidzies, atgriezies savā brīnišķīgajā darbavietā, iespējams, jau tevi tur gaida tavi kolēģi, sirsnīgs kolektīvs, kuru neesi mainījis gadiem ilgi, acīmredzot tāpēc, ka tev ļoti patīk. Vai arī tava alga vai kādas īpašas izredzes tevi tur tur. Ā, es saprotu, acīmredzot jums tur ir cita interese, kuru jūs tik ļoti gribējāt satikt korporatīvajā ballītē. Pie tā tu steidzies, uzmini ko? Bet par ko es runāju? Jūs esat precējies, un ceļš atpakaļ uz rūpnīcas nomalēm prasīs ilgu laiku. Atsaucieties uz to, ka lietas centrā aizņēma daudz laika un ātri dodieties mājās uz savu mājīgo ligzdu pie sava mīļotā un mīlošā vīra. Satiec viņu mājās no darba ar karstām vakariņām. Vai arī tā nav? Vai atgriezīsities neticami interesantā darbā? Vai jums noteikti ir daudz svarīgu pienākumu un jūs esat īpaši vērtīgs speciālists? Droši vien jums jau ir piešķirta prēmija pirms Jaunā gada?
Es lēnām iekārtojos atpakaļ krēslā zem ģenerāļa vērīgā skatiena. It kā viņš būtu izsitis zemi no manām kājām.
– Ko tu man gribi pateikt? – es jautāju, ar grūtībām sakopot spēkus sevī, saraucot pieri. – Vai arī tu gribi apvainot? Kam bija domāta šī runa un apģērbu demonstrēšana? Kā es saprotu, korporatīvajā ballītē jau dabūji savu, ko vēl vajag?
"Man nav nodoma jūs apvainot vai aizskart." Kas man personīgi vajadzīgs? Šeit man blakus ir vajadzīgs cilvēks, kurš ir pilnībā motivēts strādāt, lojāls, absolūti paklausīgs, gatavs izpildīt jebkuru manu pavēli, gatavs pat pārnakšņot darbā, ja nepieciešams, vai sekot man jebkurā komandējumā ,” smaidot atbild ģenerālis. – Šādam cilvēkam jābūt pietiekami gudram, ar labu izglītību, mierīgam, taktiskam, pieklājīgam, bet galvenais tomēr ir centība un centība. Vai jūs domājat, ka esat tāds cilvēks? Esmu gatavs dot jums iespēju mainīt savu iedibināto dzīvi un izmēģināt sevi citā lomā un redzēt, kas no tā sanāks.