Полная версия
Закон рівноваги
Тільки в спецназі сержант, який години дві тому врятував життя генерала, а той своїми мудрими і своєчасними рішеннями витягнув із біди цілу групу, може сидіти з ним за одним столом, розмовляти про світські справи на рівних. Тому що завтра вони знову будуть прикривати один одному спину на одній горі. Розуміння цього має дорогу ціну, і такий сержант ніколи не буде запанібрата з генералом; повага один до одного, вихована спецназом, залишається назавжди.
За час служби Дмитро загартував і волю, і тіло, ставши повноцінним і справжнім представником чоловічої половини людства. Так склалася служба, що йому абсолютно несподівано для себе вдалося познайомитися з деякими людьми – друзями цього генерала, які були «сильними світу цього», але яких при цьому дуже рідко можна побачити по телевізору. Цих людей разом з іншими бійцями він якось витягнув із неприємної ситуації в одному з південних регіонів країни. І після його звільнення в запас на їх «прохання» він дуже легко вступив до медичного університету. Через багато років він завжди говорив, що навчання затягнулося на ці півтора роки, але придбаний досвід був більше ніж безцінним.
Він був найстаршим у групі, де більшість становили дівчата, які щойно закінчили школу. З одного боку, вони дивилися на Діму з виразом нестримного бажання, з іншого – насміхалися над ним, оскільки проведений в армії час вивітрив із його голови деякі знання. Слова «гістологія», «біоорганічна хімія», «цитологія» і все, що можна сказати латиною, на якийсь проміжок часу стало для нього просто брудною лайкою. Його батько, посивілий вчений-психолог, не раз нарікав синові на те, що «навчання – світ, а не навчання – лиш тільки світ і на роботу». Були і двійки, і перескладання, але боєць спецназу, який звик досягати того, що хоче, до третього курсу вийшов тільки на «добре» і «відмінно», увійшов у науковий гурток, залишив далеко позаду насмішки, образи і смуток.
Коли дійшло до обрання спеціалізації, вибір припав між хірургією і психіатрією. У хірургії подобалося все, в психіатрії принцип: «здорових немає, є недообстежені», і психотерапія, особливо сугестія. Про сугестивні технології він знав від батька, який практикував їх як метод психотерапії та для психокорекції у підготовці спортсменів вищої кваліфікації і, як дізнався пізніше Дмитро, співробітників спецпідрозділів. Певну роль у цьому виборі зіграла книга Івана Єфремова «Лезо бритви», написана ще в 60-ті роки ХХ століття, де головним героєм був лікар-психіатр Іван Гірін. Але все-таки вибір припав на хірургію. Батько, який одночасно був і найкращим другом, сказав, що сугестивні навички потрібні будь-якому лікареві. Станеш хірургом, ніхто не забороняє практикувати й надалі, знімаючи біль, страх, переконуючи в безпеці операцій і багато в чому іншому.
Конец ознакомительного фрагмента.
Текст предоставлен ООО «ЛитРес».
Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию на ЛитРес.
Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.
Примітки
1
www.po- tu- storonu.com
2
Ломоносов Михайло Васильович (08.11.1711 – 04.04.1765) – великий вчений математик, хімік, фізик, астроном, історик, художник, поет і письменник. Яскравий приклад «універсальної людини» – «homo universalis» (лат.).
3
Клімт Густав (14.07.1862 – 05.02.1918) – відомий австрійський художник, основоположник модерну в австрійському живописі. Головним предметом його живопису було жіноче тіло, більшість його робіт відрізняє відвертий еротизм.
Далі Сальвадор (11.05.1904 – 23.01.1989) – іспанський митець, графік, скульптор, режисер. Відомий представник сюрреалізму.
4
125+ у парашутистів, якщо вони планують і надалі здійснювати стрибки, а не завершили цю справу на решту життя, після числа, що позначає кількість стрибків, прийнято ставити знак «+».
5
Per risum multum debes cognoscere stultum (лат.) – за постійним сміхом ти маєш впізнавати дурня.
6
Quae fuerunt vitia, mores sunt (лат.) – що було пороком, стало звичаєм.
7
Головне управління розвідки Генерального штабу Міністерства оборони України