bannerbanner
Депресія
Депресія

Полная версия

Депресія

Язык: Украинский
Год издания: 2019
Добавлена:
Настройки чтения
Размер шрифта
Высота строк
Поля
На страницу:
2 из 2

Після того як буде встановлено своєчасний діагноз, необхідно назначити таке лікування, щоб людина відновила “нормальний” настрій, той, який був у неї до дистимії. Застосовуються наступні методи психологічної терапії:

- Когнітивні види психотерапії, спрямовані на надання необхідних інструментів для роботи з щоденними потребами, а також для боротьби з негативними думками про себе, навколишній світ чи майбутнє (стовпи депресивного мислення).

- Поведінкові види психотерапії, спрямовані на підвищення активності пацієнта, надання йому приємних переживань, підвищення його самооцінки та почуття незалежності. Проводиться також робота з техніками релаксації для контролю стресу.

- Психоаналіз як метод самопізнання, який досліджує психологічні травми, що відповідають за симптоми дистимії, причиною яких є стосунки, встановлені на ранніх етапах життя.

Окрім перерахованого, ці психотерапії зазвичай супроводжуються фармакологічним лікуванням під медичним наглядом, коли призначаються антидепресанти, які у випадку деяких пацієнтів будуть прийматися протягом усього життя.

Серед заходів, які можна вжити для попередження дистимії, можна виділити:

- Щодня займайтеся певним видом помірних фізичних навантажень, навіть якщо це просто ходьба, бажано на свіжому повітрі.

- Дотримуйтесь правильного режиму харчування, уникайте жорстких чи тривалих дієт.

- Щодня дотримуйтесь помірного рівня активності (роботи/навчання), при якому ви будете відчувати себе корисним у тому, що робите, уникаючи стресових ситуацій.

- Підтримуйте соціальні відносини, будь то сімейні чи дружні, зміцнюйте якісні емоційні стосунки.

- Спіть близько восьми годин на день (цей період може варіюватись в залежності від віку), тобто достатньо, щоб сили організму могли відновитись та ви могли належним чином працювати наступного дня.

РОЗДІЛ 4. СЕЗОННА ДЕПРЕСІЯ

Відчувати сонливість та спад енергії в перші дні нової пори року — це нормально. Особливо якщо настає холодний сезон. Але якщо ці та інші симптоми залишаються і після декількох перших днів, ми можемо мати справу з сезонною депресією.

Безумовно, у вашому організмі в деякі періоди року відбудуться зміни, особливо в умовах змін пір року, хоча ми, як правило, пов’язуємо це зі зниженням температури та підвищенням вологості, коли наближається зима, або підвищенням температури та зниженням вологості повітря, коли наближається літо.

Може виникнути сонливість або зниження інтересу до виконання щоденних завдань, у деяких випадках навіть настільки, що здається, ніби нам для цього не вистачає енергії.

Поки що це нормальний і природний процес адаптації до нових світлових і температурних умов, що характерні для даної сезонної зміни. Але якщо ці симптоми залишаються, або з’являються інші нові симптоми, ми можемо мати справу із сезонною депресією.

Технічним терміном для цього спаду є “сезонний афективний розлад”, він описує зміни настрою, пов’язані із сезонними змінами, особливо часті восени та взимку.

Цей розлад вражає переважно жінок, у яких зазвичай спостерігається більша частота зміни настрою; і у молодих людей, оскільки їх організм знаходиться в безперервному процесі дозрівання та зміни.

Розповсюдженість даного розладу серед населення світу нерівномірна, це обумовлено ефектом світла, тобто положення Землі щодо Сонця, що меншою мірою впливає на населення, яке живе поблизу екватору, адже воно отримує більшу кількість світла протягом року. Частота випадків сезонного афективного розладу збільшується по мірі наближення до дальніх широт, адже ці регіони зазнають великих змін у кількості сонячного світла, яке вони отримують протягом року.

Прикладом цього може бути те, що відбувається на полюсах, де протягом довгої зими півроку ніч без дня, тоді як влітку, яке триває решту півроку, – безперервний день без ночі.

До найпоширеніших симптомів, які зазвичай виникають у перші дні зміни пори року, і можуть бути пов’язані з виникненням сезонного афективного розладу, можна віднести:

Конец ознакомительного фрагмента.

Текст предоставлен ООО «ЛитРес».

Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию на ЛитРес.

Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.

Конец ознакомительного фрагмента
Купить и скачать всю книгу
На страницу:
2 из 2