bannerbanner
Настройки чтения
Размер шрифта
Высота строк
Поля
На страницу:
65 из 95

– Що ще зробив цей Легеза? Зробив Ашоку імператором, щоб з його допомогою знайти ченців? Почав маніпулювати Книготорговцем, дізнався про три мечі, яким немає рівних, і вирішив зібрати всі? Навіщо їм чаші і навіщо коваль?

Питань було багато, і на кожнє потрібна відповідь. Дітар повинен був розібратися в усьому якнайшвидше. Дізнатися все, поки не сталося щось страшне, те, що може закінчити існування цивілізації. Те, що вже відбувалося раніше і може статися зараз!

Глава 57


"Бійтеся жіночої помсти – вона страшна тим, що відмінно продумана". Заповідь П'ятдесят сьома. Кодекс Братства тибетських ченців.


Калінга програла війну, і Ашока досяг своєї мети. Ціна, яку він заплатив, була така велика, що отримана перемога виявилася безглуздою. Число полеглих солдатів, дітей що осиротіли, матерів вбитих горем, було занадто великим, що б його запам'ятати. Ті, хто вижив і зміг повернутися, були героями і "улюбленцями Богів". Андрогін був серед таких "улюбленців". Він все ж повернувся до табору індусів. Сам, без єдиного солдата, що пішли разом з ним. Всі дуже довго чекали його повернення, багато хто вже поховав і його і надію.

Андрогін зайшов на територию табору, війна його дуже змінила. На його обличчі додалося шрамів та зморшок, і погяд був дуже суворим. Він йшов, немов примара, що повернулася з того світу. Битва при Хіч-Каре вважалася повністю програною, і ходили чутки, що живими не залишилося нікого. Але він був доказом того, що це були тільки чутки. Індуси жили колишнім життям. Війна була закінчена, і для солдатів це було великим полегшенням. Впевненим кроком він рухався на зустріч до Міланоса.

Тканина намета відкрилася, і він увійшов. Варта не поворушила і пальцем, побачивши Андрогіна. Його брат не помітив, як до намету хтось зайшов. Він сидів у кріслі, одягнений в дорогий одяг. Шолом Міланоса був прикрашений різьбленням: срібними фігурками змій, різних чудовиськ, драконів. Під променями сонця шолом з такими прикрасами сліпуче блищав. Таким був подарунок ченців. Поруч знаходився пов'язаний Маркітан і головний берсерк Беркун. Андрогін озирнувся і відзначив, що розкоші тут додалося. За час його відсутності, Міланос не бідував.

Він підійшов до брата і той, намагаючись не показувати свого здивування, зробив радісне обличчя.

– Твої орли з Калінги. Як же я міг тобі повірити? Мене ніхто не викликав.

Міланос був переляканий. Він явно не чекав побачити Андрогіна живим. Смерть його брата давала йому надію на чудовее життя, а тепер все це може бути під загрозою.

– Це ти хотів знайти ченців. – Продовжувати Андрогін. – Ти використав мне, щоб я їх знайшов. І як тільки ми підійшли до Монастиря, ти відправив мене назад, в Калінгу. Відправив померти!

Міланос встав. Він тримав перев'язану кисть. Кров виступала з рани, хоч він і міцно притискував тканину. Андрогін звернув увагу, що в Міланоса на шиї висить символічний амулет. Амулет Братства. П'ятикутна зірка, в колі змія, яка кусає свій хвіст.

– В ченців є зброя: "Стрясеться земна твердь, померкне сонце і загине багато людей і тварин". – Міланос відповів на звинувачення брата, але той нічого не бажав чути.

– Я ростив тебе з самого народження, а ти зі мною так. Я проливав кров, втратив всіх своїх людей на війні, а ти тут! – І Андрогін відкритими долонями показав на його покої.

Міланос не хотів втрачати свою теперішню роль. Зараз він був тут головним, принаймні йому так здавалося.

– Якщо ти шукаєш справедливість, значить, ти помилився. – З гордим виглядом заявив Міланос.

– Чому удару в спину задаєш ти, той, кого я завжди захищав грудьми? Ми ж з тобою стільки пройшли!?

– Я йду до своєї мети, тільки іншою дорогою! – Закричав він. – Я не бачу нічого крім мети! Я хочу потрапити в Братство. Ось Маркітан, син циганського Барона, а ось золото циганів. – Він вказав на людину і мішки золота з іншого боку. Для нього смерть Серафіма виглядала випадковістю. – Я зараз їх поверну, і мене приймуть! Як же ти не розумієш!

Він втрачав самовладання. Його дихання стало швидким, і він голосно хапав повітря. Очі його горіли гнівом, він хотів накинутися на брата і позбавити його життя тієї ж миті. Але проти Андрогіна в нього не було шансу і навіть берсерк, не врятував би його в такій сутичці.

Андрогін дивився в очі своєму братові. Тому було складно витримати цей погляд, і він відвів очі в бік.

– Невже це того варте? – Тихо запитав Андрогін.

– В їхньому Братстві, кожен чернець вчитель. Хтось вчить – як бути, хтось – як не бути. – Намагався виправдатися Міланос. – Їх саме вище багатство – це знання!

В розмову втрутився Беркун. Він пройшов довгий шлях з братами і вже розумів, що тут відбувається.

– Твої думки стають твоїм життям. – Сказав Міланосу берсерк. – Про що ти думаєш – тим і стаєш.

Андрогін починав розуміти те, що відбувається.

– Це все план Міланоса. Все йшло за його планом. Він уникнув "програшу" в війні Калінги і тепер хоче дістати Братство. Кому ж можна довіряти, якщо не рідному братові?

Думки одна за одною мчали в голові Андрогіна, в наметіі стояла тиша. Міланос не міг дивитися на брата, зараз він його ненавидів всією душею. Саме його існування було нестерпне для нього. Андрогін же навпаки завжди любив брата, намагався його підтримувати, піклуватися про нього і його зрада заподіяла сильний біль.

– Знати б, що не дарма. Що все це було дійсно необхідно. – Голос Андрогіна знову зазвучав так само тихо і спокійно, як до цього. – Як мені потім жити без тебе?

– А ти не живи без мене! – Кричав Міланос. – Досить піклуватися про мене! Доки тебе не було, я тут чудово справлявся.

– Чому?

–Ти не зрозумієш. Ти не "другий"!

Міланос хотів вийти з тіні свого старшого, кращого і успішнішого брата, тому скористався ситуацією і вважав, що під час війни в нього вийде себе проявити. Андрогіну треба було охолонути і змінити тему. Беркун зрозумів це по погляду і підтримав.

– Ніщо не змінилося на перший погляд, але насправді змінилося відношення людей до нас.

– Як вам живеться? – Запитав він берсерка.

– Воюємо. – Коротко відповів той.

– Ну і хто супротивник?

– А, – махнув рукою Беркун, – це не чоловіки. – Він говорив про мисливців на драконів, які захищають Монастир. – Вони тільки знають – катапульти та камені. Чоловіки так не воюють. Спочатку кілька чоловік нападе, а потім цілий день камені кидати. Ти вийди на поле! Один на один! Як чоловік! Покажи силу, що ти вмієш і на що здатний.

Поки берсерк говорив, Міланос розмотав ганчірку з руки. На кисті не було мізинця. Рука була вся в крові.

– Я ось теж кров пролив за своїх людей! – Почав Міланос. – Ченці запропонували віддати палець, щоб звільнити моїх людей з полону, і я…

– І де тепер Солар, Фарсіс і інші? – Перебив Андрогін.

– В тому то і річ! Ченці вміють переконувати людей. Вони не захотіли покидати Монастир!

Міланос дуже розлютився! Він був розгніваний! Його трясло від обурення. Він пішов до столу, щоб змінити пов'язку і безтурботно переступив через, пов'язаного Маркітана. І це була його помилка. Маркітан зробив підсічку і збив з ніг Міланоса. Весь час він був тихим полоненим, і це розслабило індуса. Міланос збирався його сьогодні відпустити до батька, віддати все сховане золото циганського барона, а тут неймовірно непередбачувана атака лежачого, пов'язаного бранця. Циган ліг на спину, накинув мотузку Міланосу на шию, і почав душити свого ворога.

Ногами він обхопив таз індуса, і не давав йому поворушитися. Андрогін і Беркун не ворохнулися. Вони з цікавістю дивилися на сутичку двох чоловіків, що відбувалася біля їх ніг. Міланос кректав, пихкав, але не міг вирватися. Вони перекочувалися з боку на бік, і мотузка все тугіше стягувала шию.

– З одного боку, ви праві. – Беркун звернувся до Андрогіна. – Але, з іншого боку, ваш брат з кожним днем стає все могутніше. Скоро він буде сильніше за вас.

Андрогін подивився на брата, обличчя вже було бліде, і губи починали синіти. Він намагався щось сказати.

– Витягни мене. Ти ж бачиш, що він мене вб'є. На тебе тільки надія. Витягни мене, ти ж мій брат, моя кров. Не кидай мене, коли всі кинули.

Маркітан душив Міланоса його ж амулетом, амулетом Братства. Той задихався від своєї ж віри. Він так люто хапався за життя, що циган ніяк не міг його задушити. Міланос хапався руками за мотузку, і з рани лилася кров. Біль була неважлива, коли на кону стояло життя. Обличчя полоненого було забруднене кров'ю Міланоса, але, скільки б, не вилилося з індуса, він, як і раніше чинив опір.

– Маркітан допоміг Дітару врятувати мене від канібалів. Потім я врятував його від канібалів. Зараз він розкрив свої наміри, я без коливань знищу його. Ми з ним квиті. – Сказав Беркун, притримуючи культю.

– Ні. Повернемо його батьку. – Заперечив Андрогін берсерку. – Я дав слово Дітару, що ми йдемо. Калінга війну програла. Нам тут нічого робити.

Андрогін зі сльозами на очах, подивився на Міланоса:

– Ти був правий, брат. Досить про тебе піклуватися.

Прозвучав хрускіт хребців. Маркітан зламав йому шию. Міланос помер. Він завжди хотів бути першим, хотів випереджати свого брата, і його мрія збулася. Він відправився у інший світ набагато раніше Андрогіна.

– Чи багато мисливців у ченців?

– Не менше трьох сотень. Ми майже не брали бранців, тому що мисливці на драконів завжди билися до останнього солдата. В них хороші обладунки, міцна зброя. Вони не здавалися. Їх загартування серйозніше за наше.

Андрогін трохи подумав і відповів:

– Негайно човни на воду, випливаємо прямо зараз.

Берсерк відправився готувати все до відплиття. Андрогін подивився на тіло брата. Поруч сидів циган, задиханий в сутичці. Вбивати не так вже і легко. Коли людина дивиться в очі смерті, вона стає звіром. Вся сила і лють кидається на тебе. Андрогін витер сльози. Його брат сам визначив для себе шлях і ось він закінчився. Індус покинув намет і наказав стражникам прибрати тіло.


Через кілька годин, весла були на воді і гребли в бік Білокам'яного. В одному човні плив полонений із золотом та Андрогін з берсерком, а в другому кілька чоловік для охорони. Які б чесні не були б наміри в людини, вона все одно може зрадити. Воювати проти ченців дуже складно. Про всяк випадок у Андрогіна був план до відступу. Дозорці Білокам'яного селища покликали ченців на берег озера. До них пливли індуси з піднятим білим прапором. Циганський Барон Міха був на березі разом з ченцями.

– Я кожен ранок приходжу сюди і вдивляюся в той берег. – Говорив Барон. – Я чекаю сина. Відчуваю, що йому потрібна моя допомога.

Зібралася велика кількість озброєного народу. Дітар з Агіасом, багато ченців разом з мисливцями на драконів, Тарсіша, Надіша і Іріда, вони побоювалися, а раптом це пастка? Всі спостерігали за човнами, що пливли в повній тиші. Чутні були тільки звуки весел по воді. Човни, розтинаючи гладь озера, рухалися до берега. Індуси наближалися, вже можна було розглянути Андрогіна і його полоненого. Але одну людину вони не могли бачити, Беркуна. Він лежав на дні човна, серед мішків у засідці, на випадок несподіванки.

Побачивши індуса, Агіас запитав Дітара:

– Ти точно вирішив питання з Андрогіном?

– Впевнений, що так. Зараз все буде ясно. Візьми під свій контроль Маркітана.

– Вважай, що вже взяв.

Підпливаючи, Андрогін привітав ченців. До берега залишалося півсотні метрів. Відчулася напруга в повітрі, ченці мимоволі поклали руки на рукояті мечів.

– Я з миром. Своє слово я дотримаю. – Говорив індус з піднятими руками, показуючи, що він без зброї. – Ми йдемо. Далі тут робити нічого.

Ченці з полегшенням видихнули. Почуття впевненості вселилося в них. Дітар ще раз переконався в чесності Андрогіна. Його війна програна, ченці їм більше не потрібні. Андрогін зупинив човен на відстані від берега.

– Бери золото і йди. – Сказав індус Маркітану і розрізав мотузки на його руках.


Маркітан розумів, що на човні більше двадцяти мішків золота. І зараз треба буде його скидати в воду. Це була така гра Андрогіна, щоб всі зрозуміли його становище, що він контролює ситуацію. Він впливає на те, що відбувається. Він вирішує і все буде, як він захоче.

Син Барона почав скидати мішки в воду. Вони швидко опускалися на дно.

– Дітар, пробач мене за мого друга. Це я попросив свою людину видати себе за Хашима. Я хотів тебе розсердити, тому що мені потрібна була твоя допомога при Хіч-Каре. Ти повинен мене зрозуміти. – Крикнув індус.

Дітар зробив схвальний кивок головою. Він хотів, щоб зараз все швидше закінчилося. Кантрі чернець не зводив погляд від Андрогіна, і пальцями намагався намацати руку циганки.

– А хто це біля тебе? – Продовжив вигукувати гість.

Тарсіша обійняла Дітара за плече. Вона стояла поряд і тепер притиснулася до нього, що б почувати себе в безпеці. Тарсіша боялася, адже Андрогін вбив її батьків і брата. Вона ненавиділа індуса всією душею.

Андрогін продовжував:

– Тарсіша, ти повинна мене зрозуміти. Я не міг по-іншому.

На очах дівчини виступили сльози заподіяного болю від втрати близьких. Але тут вийшла Іріда.

– Андрогін! Милий мій! Забери мене! – Стала кричати Іріда.

Індус не повірив своїм очам. Перед ним була його дружина. Вона стояла на березі і звала його. Вона була так близько, після такої довгої розлуки. Він не міг повірити, що вона виявилася тут, у ченців.

Дітар питально подивився на Тарсішу, адже вона цього йому не розповіла. Вона приховала це про Іріду. Андрогін не міг стримати сліз щастя і свою посмішку. Він милувався нею, і не міг відірвати від неї погляд ні на мить.

Маркітан в цей час вибрався з води на берег:

– Ви кинули мене. Ви за мною не прийшли. Але я дуже радий повернутися додому!

Він був мокрий і втомлений.

Настав момент єднання. Циган знайшов свого сина, Андрогін знайшов свою дружину, і ченці знайшли мир з індусами, які повертаються додому.


Тарсіша дивилася на щасливе обличчя Андрогіна і її переповнювало жадання помсти за смерть батьків. Сльози текли по її щоках. Вона довго думала це зробити і нарешті вирішилася – дістала кинджал. Ударом зі спини, вона загнала ніж прямо в серце Іріди. Гучне зітхання було останнім, і її життя обірвалося, а по клинку стікали краплі крові і падали на пісок. Ось, що означає жіноча помста. Тарсіша її впізнала при першій зустрічі, і довго виношувала свій план. Вона чекала слушної нагоди, і вона настала. Іріда впала на коліна, подивившись на свого чоловіка останній раз.

Очі її сталі порожні. Пролунав оглушливий крик.

– НІ! – Люто закричав Андрогін.

В цю мить з дна човна встав Беркун. В його руках був арбалет. Він випустив стрілу прямо в спину Маркітану. Міха підхопив вже мертве тіло сина.

Ченці тут же вихопили щити, стали прикриватися. Дітар закривав дівчат, які сховалися за ним. В щиті Дітара було вже чотири стріли, і кожна була для нього.

Міха схилився над тілом сина :

– Стадо баранів під керівництвом лева, переможе стадо левів під керівництвом барана.

Маркітан вже не почув цих слів. Він втратив сина, якого, тільки що набув наново. Щастя змінилося горем всього за хвилину.


Адвар, глава мисливців на драконів, стояв на місці і не рухався. Він спостерігав за тим, що відбувається. Дітар дивився на нього і думав:

– Не бійся ворога, все, що він може – це вбити тебе. Не бійся союзника, все, що він може – це зрадити тебе. Бійся байдужих. Байдужість згубила багатьох. Занадто багато тих, хто намагався зберегти нейтралітет. І не тому, що хотіли миру, ні, просто не хотіли брати участь у війні.

Ченці почали стріляти по човну. Андрогін прикрився щитом, а Беркун взяв весла і став гребти назад, вони відступали. Перемир'я не буде. Дітар намагався знайти вихід з ситуації, і раптом почув голос Андрогіна :

– Адвар, ти мене чуєш?

– Так. – Відгукнувся глава мисливців на драконів.

– Адвар, ти запам'ятав місце, де я скинув золото?

– Так.

– Якщо допоможеш мені, воно твоє.

Дітар слухав їх розмову, і розумів, що відбувається неймовірне. Він не почув відповіді Адвара, і вирішив озирнутися, але на місці вже нікого не виявилося. Він сховався в джунглях у напрямі Тигрового селища.

Мисливці на драконів – найманці, хто платить бльше, тому і служать. В його мовчанні теж була відповідь, мовчання – знак згоди. Тепер вони на стороні Андрогіна. Впродовж години мисливці повністю займуть Тигрове селище, тобто воно буде в руках ворога. Андрогіну перебратися через озеро, це ще кілька годин. До вечора Білокам'яне селище буде в облозі.

– Тарсіша, що ж ти наробила.

– А що б зробив ти?

– Теж саме. – Відповів Дітар, ні миті, не думаючи над відповіддю.

Дітар розумів, що прямо зараз почнеться сутичка мисливців і циганів в Тигровому. Міха поклав тіло сина на пісок і, схилившись, гладив його голову. Він дивився, як спливає Андрогін. Дітар підійшов до нього.

– Твій син – мій друг, я помщуся.

Міха тримався, він подивився Дітару в очі:

– Ти мене повинен зрозуміти. Коли я втратив сина – я втратив спокій. Я весь час переживав, уявляв, де він, як він. Незнання породжує страхи. Думав, що його мучать і катують. Кожен ранок приходив і вдивлявся на той берег. Чекав, чекав його кожну хвилину. А зараз він зі мною, але він мертвий. В одну мить – знову набути і втратити назавжди. Всього одна мить між життям і смертю. Як в це повірити?

Надія часто отруює. Коли почуття затьмарюють розум, ти не бачиш, що відбувається навкруги, але, коли надія помирає, ти розумієш, що спав.

– Я прийду до тебе на допомогу. – Сказав Барон. – Як ти одного разу допоміг моєму народу. За мною борг і я його віддам.

– Це зараз нам дуже допоможе. – Подумав Дітар. – Наше становище дуже хитке і те, що його син загинув у нього на руках – моя провина.

– Що захочеш за допомогу твою? – Запитав кантрі чернець.

– Мій народ втомився жити на болоті і камінні. Не хочу повторення історії. Шукатимуть вас, а знищуватимуть нас. Якщо допоможемо ми тобі, попрошу землі біля Тигрового селища для свого народу.

– Буде так. – Кивнув Дітар.

– Я помщуся за сина. Вбивця Маркітана повинен померти. Кров за кров. Адже ти сам знаєш наші звичаї. Я хочу, щоб він просив про смерть. Я особисто, власними руками відніму життя Андрогіна.

– Ми допоможемо тобі в цьому. – Дітар уявив, що Барон з ним зробить.

Дітар вже зібрався йти, але Міха додав ще дещо.

– Я хочу потрапити до вашої ради. Поховати сина по ваших звичаях. І мати право голосу в Братстві.

Дітар залишився і зітхнув.

– Коли проженемо індусів, я дам твоєму народу Тигрове селище, тільки не проси мене робити тебе кантрі ченцем. В раді дванадцять чоловік. Є Кодекс, такі особливі правила. Це неможливо.

– Пробач чернець, але це моя умова.

Циганський Барон був непохитний, а індуси були близько. Дітар подивився на Агіаса. Зараз, як ніколи, йому потрібна була підтримка друга. По-перше – кращого друга, а по-друге – досвідченого кантрі монаха.

Агіас це зрозумів. Він був готовий надати цю допомогу. Дружба – це не лише мудрі настанови, а ще і дії. Агіас встав, підійшов до Барона, подивився йому в очі. Зняв свою мантію кантрі ченця, різким рухом засунув старому в руки, якому довелося її хапати, щоб не випустити із рук.

– Зроби так, щоб я не пошкодував!

Глава 58


"Честь дорожча за життя".

Заповідь П'ятдесят восьма. Кодекс Братства тибетських ченців.


Через пару годин Тигрове селище було у вогні. Андрогін повернувся з підкріпленням, а мисливці на драконів вбивали всіх, хто вставав на їх шляху. Ченці відчайдушно стримували натиск ворога, але сили були нерівні. Ті, хто повинні були захищати ченців, тепер атакували їх. Тигровий був практично втрачений, Білокам'яний ще тримався, а Агарія вже готувалася до битви. Жителі Білокам'яного рятувалися втечею. Люди бігли, залишивши свої домівки. Ті, хто не встиг покинути Тигровий – були мертві. Вороги не жаліли нікого, в них не було ни краплі співчуття.

Картина "Гра в шахи з Царем Світу" виявилася теж дверима до підземного ходу, що з’єднував Агарію і Білокам'яне селище. В ній пробили отвір, і через нього бігли всі до безпечного місця. Біля входу стояв батько Авраал і Оракул. Вони зустрічали людей, і подавали їм руки, щоб допомогти піднятися і вийти з тунеля. До них підійшов Есін і став шукати своїх друзів. Його дружина, побачивши його, впала до нього на груди.

– Що ж ти, – закричала вона, – так мало чоловіком мені побув?

– Я тут. – Він її обійняв, щоб заспокоїти.

Оракул притиснулася до нього так сильно, що виразно чула кожен удар його серця. Вона прошепотіла йому на вухо.

– Мріадр у Білокам'яному. – Її голос звучав спокійно. – Твій батько замкнутий в камері, де раніше були ми з Авраалом.

Есін все зрозумів. Потрібно негайно його звільнити. Він поцілував дружину і підійшов до Авраала. Старий був зайнятий наданням допомоги жителям. Біженців треба було захистити, знайти їм дах і їжу.

– Нісан Авраал. – Не втрачаючи часу почав Есін. – Мій батько знаходиться в тюремній камері. Прошу вас дозволити мені витягнути його звідти.

– Забороняю! – Відрізав Глава Братства. – Я не ризикуватиму твоїм життям, швидше за все, його вже немає в живих. Ти потрібніше тут.

Есін вклонився і пішов. Звичайно ж, Авраал знав, що Есін поступить по-своєму, він і сам би так поступив, але як Глава Братства не міг дати йому дозвіл на самогубство.

Есін не послухавшись наказу, взяв зброю, додатковий сагайдак стріл і попрямував до тунеля. Оракул стояла поряд, чернець подивився на дружину:

– Якщо удача буде зі мною, то повернуся живим, ну а ні, то бути мені вічно молодим…

Він не став закінчувати фразу. Авраал побачив її схвалення, і не сказав ні слова.

– Я йду за своїм батьком, – сказав чернець старому – я битимуся, поки не ляже останній ворог на моєму шляху. Кожен чернець заслуговує на рівне відношення. Якщо він поранений – його треба рятувати, якщо він зрадив – його треба покарати. Рівність і Єдність – основи нашого Братства. І за кожного, хто зараз піде зі мною я готовий віддати жити.

Повисла тиша. Ніхто не погодився. Навкруги були злякані люди. Вони щойно бігли з того жаху і знову туди повернутися – було безумством. Есін ще раз обвів всіх поглядом і сховався в тунелі. Йому довелося пробиватися крізь потік людей. Тільки він один рухався туди, звідки всі бігли.

– Він не повинен цього робити. – Сказав Авраал його дружині.

– Що?

– Помирати за Братство.

– Так чому він це робить? – З посмішкою перепитала Оракул.

– Він завжди хотів бути першим, а зараз остання можливість хоч і посмертно.

Оракул знала, що він йде помирати не за Братство, а за свою сім'ю. Ті, хто зустрічав ченця в середині тунеля, хапали його за мантію, і з жахом дивилися йому в очі. Есін міг бачити в цьому погляді тільки одне послання:

– "Кожен, хто піде туди, там і залишиться, смерть чекає кожного на виході". Чернець це прекрасно розумів, але не зупинився. Розштовхуючи людей, він просувався тільки вперед. До порятунку свого батька.


Агіас насамперед "спустив" озеро, щоб затопити шахту – Шамбалу. Це було зараз найважливішим. Якщо Монастир буде втрачений для ченців, то і знання, що він зберігає, будуть втрачені для світу. Підземна бібліотека мала два тунелі, що вели прямо до озера. Від великого тиску води їх захищали величезні валуни, встановлені таким чином, що їх можна було зрушити в разі потреби. Зараз вона настала, і прохід для води був відкритий. Вода поступово заливала зали Шамбали, відносячи з собою древні знання.

Дітар отримав звістку про індусів надто пізно – військо Андрогіна закінчило перехід через озеро та ввійшло до густих джунглів. Індуси об'єдналися з мисливцями і спонукали циганів до втечі. Коли дозорці доповіли, що Тигрове селище зайняте і ворог прямує до Білокам'яного, Дітар зрозумів, що Андрогін виявився хитріший, зумівши нав'язати ченцям бій у вигідних для себе умовах. Необхідно було виграти час, і чернець наказав випустити тигрів з кліток, в атаку на ворога. Це повинно було затримати і індусів, і мисливців.

Смертоносні агарійські грифи злетілися над Тигровим селищем, що горіло. А лучники індусів вже обстрілювали стіни Білокам'яного.

– Підняти щити! Швидше! – Командував Дітар.

До нього підійшов ОльханКарин, який на правах доглядача фортеці закричав, повторюючи наказ ченця :

– Підняти щити! Швидше! – І продовжував спостерігати за ходом дій Дітара.

Ченці стріляли з луків по ворогові. Перша хвиля нападаючих, не витримала. Ченці зуміли спонукати супротивника до втечі, але далі їх чекали куди сильніші воїни.

– Удача нам супроводжуватиме ще пару годин. – Подумав Дітар. – Індуси переноситимуть "великі" арбалети і будуватимуть тарани. В них у запасі повно сюрпризів.

На страницу:
65 из 95