Хвороба Лібенкрафта. Morbus dormatorius adversus: понурий роман

Добавлено 12.05.2017
Жанр: Социальная фантастика
Год издания: 2012
Оценка: 0.0
Рецензии в лоцмане: нет рецензий
Скачать: pdf, a6.pdf, epub, fb2, rtf.zip, txt, txt.zip
Аннотация

У тому світі люди не знають творів античної літератури і дуже бояться страшної невідомої хвороби. Ця хвороба зрештою вражає і головного героя. Епідемія поширюється, страх наростає. Проте у фіналі багато людей виходять на берег річки зустріти світанок і вдивляються у далечінь. Можливо, в цьому і є спасіння?..

Фантастическая электронная книга Хвороба Лібенкрафта. Morbus dormatorius adversus: понурий роман автора Олександр В. Ірванець доступна для скачивания и чтения на Литресе


Отзывы о книге Хвороба Лібенкрафта. Morbus dormatorius adversus: понурий роман
Нет отзывов
Добавить отзыв

Чтобы добавить отзыв Вам нужно зарегистрироваться или авторизироваться

Отзывы о книге. Оставленые на странице партнёра:
MyNameJulia
19.01.2016
Можливо,десь в цій книзі заховано глибокий філософський зміст, але я не маю "червоних плямок" на повіках, які б допомогли мені його осягнути. Не розумію, чому хтось назвав це антиутопією. Антиутопічного тут дуже мало. Моторошна,місцями гидка, темна і неприємна книга,сюжет якої позбавлений будь-якої логіки. Всі торочать про якусь хворобу,але ніхто не цікавиться ні симптомами,ні наслідками, ні перебігом. А кожного хворого забивають ногами з ненавистю, небаченою жорстокістю. Епізод з собаками взагалі поза межами мого розуміння. Що це взагалі було? Хоча... Це моє питання стосується всієї книги. Чому людям заборонили твори античної літератури? Де логіка? Де иотиви? Ця деталь взагалі не розкрита! В другій частині я очікувала якогось розвитку,сюжету,відповідей, а отримала ще більше подиву,смертей і шкодування за витраченим на цей твр часом.
killingdream
19.04.2012
Олександр Ірванець та його чергова книга «Хвороба Лібенкрафта» - нова загадка для читача, що шукає нестандартну інтелектуальну прозу. Якісна сучасна українська література - реальність, а не виняток, як і ця книга.Хвороба то чи зцілення від сірих буднів - розумієш лише тоді, коли гортаєш сторінка за сторінкою цей роман, заглиблюючись у його нутро. Напруга тримається практично постійно під час прочитання, що не дозволяє залишити книгу так просто. Кілька годин дощового дня - і ви дізнаєтеся секрет хвороби, що змушує здригатися всіх жителів провінційного містечка… Загалом маємо справу з дивним місцем на карті, де цілком можливо могли б і ми вжитися, проте…чи хотіли б? “Чому з віком усе в житті так втрачає смак?”Дальше...
Чи ви б могли собі уявити сьогоднішній день як сон, а свої найбожевільніші сни, сповнені тривог, фантазій та польотів думок як найкритичніший вияв реальності? Чи можна було б жити у створеній реальності, сповненій власним суб’єктивізмом та жахами, якими забита голова? Ірванець виявився настільки сміливим, щоб висловити власне "фе" деякому варіанту тієї реальності, яка була б можлива, якби… Якби люди справді були і справді кожен сам за себе, використовуючи замість раціональних висновків власний інстинкт самозбереження, то така антиутопія стала б цілком реальною. Або ж якби якби СРСР досі процвітав. Читаючи книгу видно політ фантазії саме в напрямку: а що було б якби…Ні, звісно такий розвиток подій - це жахіття, тому в книзі панує атмосфера містики, жахів і деякою мірою огиди… «Обступивши тіло хлопця, семеро чоловіків почали розмірено і методично завдавати ударів, переважно черевиками, намагаючись влучити в голову. Хлопець скрикнув, кілька разів різко смикнувся, але тут водій, відіпхнувши когось із пасажирів, широко розмахнувся й різко опустив ключа йому на потилиця. Хрускіт було чути аж у вагоні».

Не для читачів зі слабкою психікою. Хоча, зрештою, для любителів Стівена Кінга та Чака Паланика, які теж роблять ставку у своїх творах на враження читача містикою, страхом, жахами та насильством. Отож, хвороба Лібенкрафта. Дивовижні червоні плямки, що дозволяють БАЧИТИ із заплющеними очима більше, ніж звичайним зором, хвороба, що приносить розуміння багатьох речей, того, що ніколи не зрозуміють ті, хто не здатен бачити тим неймовірним простим зором через повіки. Чи є взагалі можна назвати хворобою таке? Можливо панацеєю, яку із нерозуміння та незнання визнали ще небезпечнішою деградацією, ніж буденність.“Дивись в глибину”.
Bobby-bobby
31.01.2012
Я так и не дочитала ее до конца.
Мрачно, негативно, как буд-то меня поместили в сырой и темный погреб.
Не под настроение мне такая книга
а может я ее совсем не поняла